Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

17 maja 2022 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "MATEMATYCZNA ZABAWKA". Konkurs skierowany był dla chętnych dzieci oraz ich rodziców i przeprowadzony był w ramach projektu "Rosnę z matematyką". Jury w składzie: Agnieszka Malczewska, Marta Smolarek i Danuta Bykowska zdecydowały, że wszystkie prace były wyjątkowe, pomysłowe oraz godne pierwszego miejsca. Dlatego wszystkie dzieci zajęły pierwsze miejsce i otrzymały nagrody i dyplomy za udział,  pomysłowość oraz ogrom pracy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
 Nasze przedszkole zajęło I miejsce w  międzyprzedszkolnym konkursie "Aktywny Przedszkolak". Gratulujemy reprezentantkom grupy VI : Hani Królikowskiej, Hani Szmelcuch, Kindze Ciszewskiej oraz Poli Pach.
18-05-2022

KONKURS PLASTYCZNY

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w II EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. ,, Zające, pisanki, baranki … i inne tradycje wielkanocne’’  ogłoszonym przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
Prace konkursowe wykonane zostały  różnymi technikami plastycznymi przez dzieci  z gr. III, IV, V.  Prace dwójki  przedszkolaków,  Aliny Wdowiak  z gr. V, i Aleksandera Kopczyńskiego z gr. IV  zostały wyróżnione. Gratulujemy.


 
Przedszkolaki z grupy VI - "Żabki" przygotowały dla młodszych dzieci przedstawienie pt. "Czystość i zdrowie" .Występ dobył się 27 kwietnia 2022 roku. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki mające na celu uświadomić najmłodszym dzieciom ważną rolę zarówno odżywiania, picia wody oraz utrzymania w czystości całego ciała dla zdrowia. Przedszkolaki z inscenizacji dowiedziały się co sprzyja rozmnażniu bakterii i wirusów oraz jak można przed nimi się uchronić. Poznały również pokarmy te, które służą zdrowiu oraz te które nam szkodzą.
Jednym z ważnych zadań jakie stawiamy sobie w grupie Biedronki jest czytelnictwo, bliski kontakt z książką, dlatego chętnie odwiedzamy Miejską Bibliotekę Publiczną.
26 kwietnia grupa Biedronki wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nie była to pierwsza wizyta w nasze Mediatece, ale pierwsza na zajęciu bibliotecznym połączonym ze zwiedzanie biblioteki. 
Pierwszym punktem było zajęcie biblioteczne podczas którego dzieci zostały zapoznane z treścią duch ciekawych książek „Kłopot” i „A każdy widział kota” do których rysowały obrazki i rozwiązywały zagadki.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie biblioteki.  Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem.
Kilkoro z nich, było wcześniej w nowym budynku biblioteki ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta.
Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci.
Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci dowiedziały się jak możemy wypożyczyć książkę z biblioteki oraz jak należy dbać o książki.
Na koniec przedszkolaki miały możliwość zabawy w sali zabaw, która znajduje się w naszej Mediatece.
 
25-04-2022

DZIEŃ ZIEMI

Dzieci w naszym przedszkolu o ekologii wiedzą już bardzo dużo. Aktywnie uczestniczą w realizacji programów edukacyjnych takich jak:,, Czyste powietrze wokół nas’’, ,, Skąd się biorą produkty ekologiczne’, „Mamo tato wolę wodę”,  które kształtują u dzieci postawy proekologiczne, przekonanie,  że każdy z nas może być przyjacielem przyrody.
22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia, na których dzieci poznały pomniejszony model ziemi – globus. Miały okazję porozmawiać o tym co sprawia, że ziemia jest smutna ( zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta).  Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny ,, Karolek i Dzień Ziemi’’, który uświadomił im, jak cenna i piękna jest przyroda; przypomniał, jak  należy o nią dbać: oszczędzać wodę, prąd, segregować śmieci, nie wycinać drzew, nie zanieczyszczać wód.
W każdej grupie wykonane były prace plastyczne po hasłem:,, Nasza planeta – nasze zdrowie ‘’
Zwieńczeniem święta było posadzenie zielonych roślin w ogrodzie przedszkolnym. A wszystko to w trosce o naszą planetę, a więc też w trosce o nas samych.
 
W dniu 01 kwietnia 2022r. w naszym przedszkolu obchodzono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu wszystkie dzieci oraz ich wychowawczynie ubrane były na niebiesko, by pokazać solidarność z wszystkimi  chorymi na autyzm. Dzieci obejrzały film edukacyjny, po którym brały udział w ciekawych zajęciach i zabawach, które w tum dniu związane były z kolorem niebieskim. Podsumowaniem obchodów było wykonanie w każdej grupie plakatu. Plakaty zostały zawieszone na wystawie i przedstawione na stronie internetowej przedszkola.
 
27-03-2022

POWITANIE WIOSNY

W poniedziałek 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.
Podczas zajęć i zabaw dydaktycznych przedszkolaki zdobyły wiedzę o nadchodzącej porze roku oraz tradycjach i zwyczajach związanych z powitaniem wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia  było wyjście na spacer podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci trzymając w ręku kolorowe wstążki i kwiaty radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie na czele którego widniała Marzanna. Na koniec Wiosna zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy w ogrodzie przedszkolnym.
 
15-03-2022

U NAS JUŻ WIOSNA

Podczas ostatniego spaceru grupa „Żabki” znalazła pierwsze przebiśniegi i krokusy. Zauroczone widokiem wspólnie ze swoją ciocią wpadły na pomysł przyśpieszenia wiosny w swojej sali. Wspólnie zdecydowały o hodowli roślin, by móc obserwować i cieszyć się widokiem wiosennych kwiatów i nowalijek. I już następnego dnia w kąciku przyrody pojawiły się doniczki z wysianymi nasionami i sadzonkami kwiatów. Od tej pory dzieci będą nie tylko obserwowały pojawiające się rośliny w doniczkach, ale przede wszystkim będą mogły poczuć się odpowiedzialne za ich prawidłowy rozwój w oczekiwaniu na nadejście prawdziwej wiosny.
 

Wtorek 24 maja 2022

Maria, Wincenty, Milena, Joanna, Zuzanna, Natan, Tomira, Orion, Jan, Cieszysława