Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

Dzieci z grupy V - Matylda Baryła i Franciszek Karczewski reprezentowały PS nr 19 w XX edycji konkursu ekologicznego pod hasłem: "W zgodzie z przyrodą", który odbył się dnia 27 maja b.r. w Przedszkolu Samorządowym nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestnicy otrzymali dyplom oraz rzeczowe nagrody.
 
05-06-2022

DZIEŃ DZIECKA


Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki.  W naszym przedszkolu od samego rana panowała atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Zaraz po śniadaniu nauczycielki przygotowały niespodziankę dla dzieci - przedstawienie o Kubie i Bubie w oparciu o książkę Grzegorza Kasdepke "Bon czy ton". Przedszkolaki poznały, czym jest savoir-vivre. Po przedstawieniu każda grupa świętowała Dzień Dziecka w swojej grupie. Były konkursy, zabawy muzyczno-ruchowe: "Kaczuchy", "Dwóm tańczyć się zachciało", "Boogie-woogie" i inne. Dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę do pizerii, a do dzieci z grupy I i II został zaproszony animator, który w ogrodzie przedszkolnym za pomocą urządzenia robił wielkei bańki mydlane. Dużą atrakcją było też malowanie twarzy - dzieci mogły wybrać sobie malunek na twarz. Mamy nadzieje, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie długo wspominany przez dzieci.

 
05-06-2022

"BON CZY TON"

1 czerwca to szczególny dzień w roku - Dzień Dziecka. Podtrzymując tradycję  przedszkola, my nauczyciele przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych dzieci – przedstawienie  o Kubie i Bubie w oparciu o książkę Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton”. Dzieci poznały czym jest savoir-vivre i jak ciekawe przygody mieli bliźniacy stworzeni przez Kasdepkę
 
W Miejskiej Bibliotece Publicznej bywamy ostatnio często. Przyjeżdżamy tam na lekcje biblioteczne, zwiedzanie, konkursy. Tym razem 21 maja 2022 roku grupa II i V przyjechała do Mediateki na spotkanie z Panem Poetą, a właściwie z Piotrem Reskim, bajkopisarzem, animatorem, autorem zabawnych rymowanek i opowieści z morałem dla dzieci. Pan poeta czytał nam napisane przez siebie książki, które wspólnie opowiadaliśmy. Ale to nie wszystko, w czasie spotkania były również zabawy ruchowe np. z chustą Klanza i najciekawszy punkt to przebieranie się według własnego pomysłu. Na koniec spotkania każde dziecko dostało skrzydła, które ozdabiało kolorowymi piórkami. Spotkanie z panem poetą bardzo nam się podobało.
 
19 maja dzieci z grupy II i III wyjechały do Osady Leśnej w Kole. W tym dniu przedszkolaki nie oglądały zwierząt, a bawiły się wraz z rodzicami. Zabawy to liczenie, łowienie, porównywanie długości itp. Jednym słowem rodzice wspólnie z dziećmi rozwiązywali zadania matematyczne przygotowane przez swoje panie. Wyjazd ten odbył się w ramach projektu "Rosę z matematyką". Dzieci i rodzice bawili się bardzo dobrze. To był czas, kiedy mama, tata i dziecko mogli razem spędzić czas  na świeżym powietrzu. Dzieci pod okiem rodziców doskonalili swoje umiejętności matematyczne. Dokumentacją tego  są zdjęcia, które znajdują się pod tekstem.
17 maja 2022 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "MATEMATYCZNA ZABAWKA". Konkurs skierowany był dla chętnych dzieci oraz ich rodziców i przeprowadzony był w ramach projektu "Rosnę z matematyką". Jury w składzie: Agnieszka Malczewska, Marta Smolarek i Danuta Bykowska zdecydowały, że wszystkie prace były wyjątkowe, pomysłowe oraz godne pierwszego miejsca. Dlatego wszystkie dzieci zajęły pierwsze miejsce i otrzymały nagrody i dyplomy za udział,  pomysłowość oraz ogrom pracy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
 Nasze przedszkole zajęło I miejsce w  międzyprzedszkolnym konkursie "Aktywny Przedszkolak". Gratulujemy reprezentantkom grupy VI : Hani Królikowskiej, Hani Szmelcuch, Kindze Ciszewskiej oraz Poli Pach.
18-05-2022

KONKURS PLASTYCZNY

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w II EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. ,, Zające, pisanki, baranki … i inne tradycje wielkanocne’’  ogłoszonym przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
Prace konkursowe wykonane zostały  różnymi technikami plastycznymi przez dzieci  z gr. III, IV, V.  Prace dwójki  przedszkolaków,  Aliny Wdowiak  z gr. V, i Aleksandera Kopczyńskiego z gr. IV  zostały wyróżnione. Gratulujemy.


 
Przedszkolaki z grupy VI - "Żabki" przygotowały dla młodszych dzieci przedstawienie pt. "Czystość i zdrowie" .Występ dobył się 27 kwietnia 2022 roku. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki mające na celu uświadomić najmłodszym dzieciom ważną rolę zarówno odżywiania, picia wody oraz utrzymania w czystości całego ciała dla zdrowia. Przedszkolaki z inscenizacji dowiedziały się co sprzyja rozmnażniu bakterii i wirusów oraz jak można przed nimi się uchronić. Poznały również pokarmy te, które służą zdrowiu oraz te które nam szkodzą.
Jednym z ważnych zadań jakie stawiamy sobie w grupie Biedronki jest czytelnictwo, bliski kontakt z książką, dlatego chętnie odwiedzamy Miejską Bibliotekę Publiczną.
26 kwietnia grupa Biedronki wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nie była to pierwsza wizyta w nasze Mediatece, ale pierwsza na zajęciu bibliotecznym połączonym ze zwiedzanie biblioteki. 
Pierwszym punktem było zajęcie biblioteczne podczas którego dzieci zostały zapoznane z treścią duch ciekawych książek „Kłopot” i „A każdy widział kota” do których rysowały obrazki i rozwiązywały zagadki.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie biblioteki.  Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem.
Kilkoro z nich, było wcześniej w nowym budynku biblioteki ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta.
Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci.
Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci dowiedziały się jak możemy wypożyczyć książkę z biblioteki oraz jak należy dbać o książki.
Na koniec przedszkolaki miały możliwość zabawy w sali zabaw, która znajduje się w naszej Mediatece.
 

Czwartek 08 grudnia 2022

Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola