Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

Jakiś czas temu do naszego ogrodu zawitała jesień. Razem z wiatrem postrącała liście, orzechy i żołędzie. Wszyscy zbieramy te skarby do kącików przyrody. Dało się zauważyć, że " liściowe " szaleństwo ogarnęło wszystkich
29 września po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola odzwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie słuchały nastepujących opowiadań: "Uszy na sprzedaż", "Portret taty", "Marchewkowy tort", które czytane były przez seniorki i pracowników biblioteki. Przedszkolaki rozmawiały na temat przeczytanych utworów oraz wykonywały prace plastyczne. 
PRZEDSZKOLE TO MÓJ DRUGI DOM, BO - TAM SIĘ BAWIMY,
- TAM SIĘ UCZYMY,
- TAM JEMY I ODPOCZYWAMY TEŻ!
19-09-2021

ZABAWY W OGRODZIE

W PRZEDSZKOLU FAJNIE JEST !!

Zabawy na świeżym powietrzu to jest to, co przedszkolaki lubią najbardziej. Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym dostarczają nam wiele radości oraz sprawiają, że wzrasta nasza odporność i jesteśmy zdrowi. W czasie wesołych harców kształtuje się także nasza zręczność, zwinność, wytrzymałość i siła. 

 
W naszym przedszkolu gościliśmy ratowników medycznych. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.
Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). 
Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego.
Żegnamy cię  przedszkole, szkoła już woła nas! Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz.
Dnia 25 czerwca  2021 roku grupa VI zakończyła swoją przygodę z  przedszkolem. Był to czas beztroskiej zabawy, nauki, poznawania świata oraz zawiązania nowych przyjaźni, które być może przetrwają na długo. Skończył się pierwszy i jakże piękny etap edukacji i już za kilka tygodni założymy plecaki i ruszymy do szkoły. W tym dniu dzieciaki pożegnały się ze swoim przedszkolem uroczystym występem, który rozpoczął się pięknie zatańczonym "Polonezem". W dalszej części  starszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki, których treść  wskazywała na to, że absolwentom żal  rozstać się z przedszkolem. Na koniec swojej edukacji przedszkolnej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i  albumy ze zdjęciami. 
Po  występie na otarcie łez i poprawę humoru czekał na wszystkich słodki poczęstunek i dyskoteka. 
Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy słonecznych, radosnych i pełnych przygód wakacji!
Grupa I odpowiedziała na nominację  i  wzięła udział w akcji „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”. Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.
W trakcie tego dnia dzieci poznały „Bajkę o niebieskim smoku”,  pomalowały farbami sylwetę motyla i ozdobiły wyciętymi przez siebie niebieskimi kołami. W tym dniu wszystkie dzieci oraz ich wychowawczynie były ubrane na niebiesko. Wszystkie zajęcia oraz zabawy  związane były z kolorem niebieskim.
 

Czwartek 09 lutego 2023

Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława