11-06-2023

KONCERT FILHARMONII

05-06-2023

Wszystko, co było Twoim marzeniem..
co jest i będzie w przyszłości,
niech nie mija z cichym westchnieniem
lecz się spełni w całości.
IX Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków
30 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie XXX Powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci z niepełnosprawnością ,,Niebo Kopernika". Nasze przedszkole reprezentował Aleksander Kopczyński z grupy VI ,,Motylki ".Ole skonstruował lunetę, którą można było podziwiać podczas uroczystości wręczenia nagród. Olkowi serdecznie gratulujemy udziału w konkursie.

31-05-2023

WYCIECZKA GR IV

OSADA LEŚNA W KOLE
W czwartek 18 maja odbył się finał XIX edycji Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych z cyklu Bajkowa Parada pt. „Historia pewnej biblioteki...”. Tegoroczna edycja była poświęcona historii książki. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy VI, które przygotowały spektakl pt. ,,Nocne marki". Miło nam poinformować, że zdobyliśmy I miejsce podczas przeglądu. Małym aktorom - gratulujemy!
17 maja 2023 roku gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk Widzimisie z znaną i bardzo lubianą przez dzieci bajką „JAŚ I MAŁGOSIA””
Jaś i Małgosia to bajka o tytułowym rodzeństwie, które pewnego razu wyrusza z tatą do lasu w poszukiwaniu pokarmu jagód , grzybów. W domu drwala i jego żony panuje bieda , a Jaś i Małgosia mimo to , że są jeszcze mali starają się pomóc jak potrafią mamie i tacie. Jedna z kolejnych wypraw kończy się zgubieniem drogi do domu. Dzieci zostają na noc w lesie same i po kolejnych próbach odnalezienia drogi trafiają na chatkę z piernika , całą lukrowaną ozdobioną słodkościami, nie wiedząc kto w niej mieszka zaczynają zajadać się smakołykami , aż tu nagle pojawia się zła baba jaga ze swoim kocurem... Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

12 maja 2023 roku odbył się konkurs ekologiczny  „W zgodzie z przyrodą". W tym roku konkurs był pod hasłem „Piękno naszych lasów”. Nasze przedszkole reprezentowało 2 dzieci z grupy V – Basia i Olaf. Głównym celem konkursu było kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych. Uczestnicy mieli do wykonania sześć zadań : rozwiązywali krzyżówkę, układali obrazek z części, rozwiązywali zagadki słowne o zwierzętach leśnych, segregowali odpady do odpowiednich pojemników, odkodowywali obrazek oraz prezentowali wykonane przez siebie prace plastyczne nt. "Piękno naszych lasów" wykonane wcześniej w przedszkolu. Nasze dzieci zajęły II miejsce i otrzymały  pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Gratulujemy!

W naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć Ratownika Medycznego – pana Tomka. W spotkaniu wzięły udział dzieci z gr. III i IV. Na samym początku Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki  wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie Poza tym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe  oraz zasady bezpiecznej zabawy. W trakcie prowadzonych zajęć obserwowały również w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się „małymi ratownikami”. Na zakończenie dzieci podziękowały Panu Tomkowi za wizytę i wykonały wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy