Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

Historia naszego przedszkola

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
           Przedszkole Samorządowe Nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim zostało uroczyście otwarte 29 listopada 1984 roku. Obecnie jest placówką 7 oddziałową.  W budynku mieści się 6 grup. Są to dzieci 4, 5 i 6 -letnie. Klasa "0" znajduje się natomiast  w Gimnazjum Nr 5.

           Budynek przedszkola mieści się przy ulicy Belzackiej. Jego zaletą jest atrakcyjne położenie, gdyż znajduje się z dala od ruchliwej ulicy. Niewątpliwym atutem jest także ogród z zagospodarowanym placem zabaw. W placówce znajdują się duże przestronne sale, bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne stymulujące rozwój dziecka w każdym wieku. Kadra to wykwalifikowane grono pedagogiczne pomagające rozwijać talenty, twórcze myślenie oraz uczące jak współdziałać w grupie. Przedszkle pracuje na nowym programie wychowania przedszkolnego  I. Brody wydawnictwa Wsip "Od przedszkolaka do pierwszaka", który wspomaga rozwój aktywności dzieci.       
       
        Placówka aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta. Dzieci biorą udział w różnego rodzaju konkursach, festiwalach itp.