Dzieci z grupy V uczestniczyły 7 marca 2023 roku w lekcji bibliotecznej "Kici Kocia w Afryce". Przedszkolaki wybrały się w podróż po Afryce razem z Kici kocią ulubienicą maluchów.  Razem z bystrą kotką dzieci podróżowały po sawannie i poznały takie zwierzęta jak gepard, żyrafa, słoń, zebry i wiele innych. W trakcie zajęcia dzieciaki rozwiązywał zagadki oraz wykonywały przce plastyczne.
Dziadkowie bardzo kochają swoje wnuki i często chcą spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Dobrą okazją do tego jest wspólna aktywność fizyczna.

02-03-2023

KONCERT FILHARMONII

28 lutego 2023 roku w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z "muzyką na żywo". Tym razem bawiliśmy się przy dźwiękach gitary elektrycznej. Dzieci poznały budowę gitary oraz usłyszały jej dźwięki, a także mogły ns niej zagrać. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i byli zachwyceni koncertem.

„NA SCENIE ÓSEMKI” to konkurs recytatorski w Szkole Podstawowej nr 8 w Piotrkowie Tryb. Dzieci recytowały wiersze Marii Konopnickiej. Nasze przedszkole reprezentowali dwaj chłopcy Kacper G. z grupy V i Tymoteusz P z grupy III.  Kacper recytował wiersz „Zła zima”, Tymoteusz „Bocian”
W nagrodę chłopcy  otrzymali dyplomy i upominki. Tymoteusz Otrzymał wyróżnienie. Gratulacje Kacper i Tymoteusz.

20 lutego 2023 roku dzieci z grupy III i V uczestniczyły w niecodziennym zajęciu, które odbyło się w PLANRTARIUM, łączącym tajemnice nieba z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi wyznaczania kierunków świata. Przedszkolaki dowiedziały się również  na co warto zwrócić uwagę patrząc w górę nocą.
Pokaz odbył się w sali o sklepieniu tworzącym kopułę, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Ta wizyta rozbudziła u dzieci ciekawość i zachęciła do rozwijania zainteresowań związanych z Wszechświatem

23-02-2023

DZIEŃ KOTA

Mruczą, miałczą, są mięciutkie, łaszą się to oczywiście koty. 17 lutego obchodzimy ich święto – ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA, które chętnie jest obchodzone przez dzieci w przedszkolu. Oczywiście u nas też nie zapomnieliśmy o tym święcie. Każda grupa obchodziła w inny sposób, ale wszędzie były zabawy, zagadki, konkursy, ciekawostki, prace plastyczne, wiersze i piosenki o kotach, kotkach i koteczkach.

16-02-2023

WALENTYNKI

Walentynki w naszym przedszkolu to przede wszystkim wspólna zabawa, życzliwość, przyjaźń. Dzieci w trakcie zajęć zapoznały się z definicjami „miłość”, „przyjaźń” oraz wykonały serduszka, które przekazały wybranej przez siebie osobie.

04-02-2023

SPOTKANIE Z TEATREM

ZACZAROWANY LAS
29-01-2023

SPORTY ZIMOWE

Pani Anetka z naszego przedszkola przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą zimowych dyscyplin sportowych. Dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w tym spotkaniu. Prezentacja przedstawiała podzielone na kilka kategorii sporty zimowe, które są na igrzyskach olimpijskich. Młodsze dzieci poznały, a starsze utrwaliły jak wgląda znak olimpijski.

Wtorek 23 kwietnia 2024

Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena