„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20.09. w czwartek kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka.  W tym dniu nie zabrakło okazji do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji.  Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.
Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

23 września do wspólnych zabaw zaprosiła nas żółta kredka.
18-09-2022

DZIEŃ KROPKI

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki
15-09-2022

WIZYTA W BIBLIOTECE

Cudowna pogoda sprzyja spacerom. 14 września grupa VI  "Motylki" odwiedziły bibliotekę. Zobaczyliśmy ile książek mieści się na półkach i jak się je wypożycza. Dzięki tej wizycie poznalismy przygody Nudzimisia.
Kochane Dzieci !
Serdecznie witamy Was po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w przedszkolne progi.
Szczególnie gorąco  witamy naszych nowych wychowanków, którzy po raz pierwszy przestąpili progi naszego przedszkola..Życzymy im szybkiej adaptacji oraz wspaniałej zabawy.

Pożegnanie 6-latków to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycielek. Kończy się bowiem 4-letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci z zagubionych i nieśmiałych maluszków stają się samodzielnymi, odważnymi, ciekawymi świata starszakami.
Uroczyste pożegnania już za nami ,Wzruszenie połączone z radością towarzyszyło nam od samego rana, mamy świadomość, że to ostatnie chwile beztroskiego dzieciństwa. Już niedługo czekają na nas nowe wyzwania.  Pod czujnym okiem Pań dzieci przygotowywały prezentację swoich umiejętności – a tym samym wzbogaciły ten dzień swoim występem artystycznym, dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas. Starszaki śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Po części artystycznej dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.
27-06-2022

Wycieczka 6-latków

Dzieci z grup III, IV, V, VI wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do ZOO SAFARI w Borysewie. Przemierzając alejki zoo kolejką mieliśmy okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, ich wygląd oraz dowiedzieć się z opowieści przewodnika o trybie ich życia. Świetną atrakcją była możliwość obejrzenia karmienia białego tygrysa bengalskiego oraz pokaz umiejętności foki Dawida. Zawitaliśmy także do MINI Zoo, gdzie każdy z nas miał okazje pogłaskać niesforne kózki, owce. Dzieci uczestniczyły także w pogadance o życiu i zwyczajach jeża madagarskiego, szynszyla oraz agamy brodatej. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.

W dniu 9 czerwca 2022 roku dzieci z grupy II „Biedronki” pojechały na wycieczkę do Orientarium i Zoo w Łodzi. Przedszkolaki zobaczyły wspaniałe okazy zwierząt, w tym największego w Europie słonia indyjskiego oraz najdłuższego krokodyla, który mierzył aż 5m 15cm i był naprawdę ogromny! Duże wrażenie na przedszkolakach zrobiły również rekiny, płaszczki oraz inne morskie stworzenia, które na co dzień zamieszkują Azję południowo-wschodnią. Ciesząc się sobą i piękną pogodą dzieci  zwiedziły również zewnętrzną część  ZOO. Cała wycieczka była bardzo udana, szczęśliwi i zmęczeni oraz zadowoleni wszyscy wrócili do swoich domów. Pozostały wspomnienia.

Dnia 24.05.2022 roku odbył się konkurs matematyczny ,,MATEMATYKA NA TY." w którym uczestniczyły  pięciolatki i sześciolatki z naszego przedszkola oraz 6 – latki z Przedszkola Samorządowego nr 15. Konkurs odbył się w ramach projektu ,,Rosnę z matematyką”.
Celem konkursu było prezentowanie przez dzieci umiejętności matematycznych nabytych w przedszkolu, kształtowanie dojrzałości. emocjonalnej, umiejetności pokonywania trudności i pracy w zespole.
Konkurs przebiegał w formie gry planszowej, której pola umieszczone zostały na dywanie. Dzieci świetnie się bawiąc rozwiązywały zadania z zakresu:
- kodowania i dekodowania informacji,
- układania sekwencji według rozpoczętego kodu,
- rozwiązywania zadań tekstowych,
- układania obrazka wzdłuż osi symetrii,
- stosowania liczebników porządkowych,
- porównywania ciężaru przedmiotów.
Konkurs zakończono wręczeniem pamiątkowych dyplomów, nagród oraz zabawami przy muzyce. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Danuta Matuschkiewicz i Dorota Szulc.

Poniedziałek 26 września 2022

Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian