Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

Żegnamy cię  przedszkole, szkoła już woła nas! Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz.
Dnia 25 czerwca  2021 roku grupa VI zakończyła swoją przygodę z  przedszkolem. Był to czas beztroskiej zabawy, nauki, poznawania świata oraz zawiązania nowych przyjaźni, które być może przetrwają na długo. Skończył się pierwszy i jakże piękny etap edukacji i już za kilka tygodni założymy plecaki i ruszymy do szkoły. W tym dniu dzieciaki pożegnały się ze swoim przedszkolem uroczystym występem, który rozpoczął się pięknie zatańczonym "Polonezem". W dalszej części  starszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki, których treść  wskazywała na to, że absolwentom żal  rozstać się z przedszkolem. Na koniec swojej edukacji przedszkolnej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i  albumy ze zdjęciami. 
Po  występie na otarcie łez i poprawę humoru czekał na wszystkich słodki poczęstunek i dyskoteka. 
Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy słonecznych, radosnych i pełnych przygód wakacji!
Grupa I odpowiedziała na nominację  i  wzięła udział w akcji „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”. Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.
W trakcie tego dnia dzieci poznały „Bajkę o niebieskim smoku”,  pomalowały farbami sylwetę motyla i ozdobiły wyciętymi przez siebie niebieskimi kołami. W tym dniu wszystkie dzieci oraz ich wychowawczynie były ubrane na niebiesko. Wszystkie zajęcia oraz zabawy  związane były z kolorem niebieskim.
 
Certyfikat dla grupy II ,,Motylki" kończący realizowany w tym roku szkolnym projekt edukacyjny Wyzwanie Teodora. Gratulujemy!
W roku szkolnym 2021/21 grupa II realizowała projekt edukacyjny „Wyprawa Teodora”.  Dzieci zdobywały sprawności łącząc zabawę z nauką.  Każdy cel projektu został zrealizowany.
Wrzesień – Sprawność zdrowego osiołka
Październik – Sprawność artystycznej duszy
Grudzień -  Sprawność kuchcikowego mistrza
Styczeń – Sprawność antynudka
Luty – Sprawność kochającego serca
Kwiecień – Przyjaciel przyrody
Maj – Sprawność pomocnej dłoni
Wszystkie zajęcia związane z projektem wzbogaciły naszą wiedzę oraz dostarczyły wiele radości i wrażeń.
 


 
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”
W. Szymborska 
 
24-05-2021

FINAŁ KONKURSU

18 MAJA 2020 ROKU
Wykorzystanie przez dzieci różnych technik plastycznych, sprawiło, że na nowo odkrywamy twórczość tego poety, którego sylwetkę i dzieła poznajemy podczas bieżącego roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych powstałych w ramach wystawy "Twórczość Jana Brzechwy".
Prace można zobaczyć w galerii artykułu lub w holu przedszkola.
13-05-2021

POŻEGNANIE BEATKI

11-go maja 2021 roku odeszła od nas nasza koleżanka Beata Słodkowska-Cudak

Ciesz się w niebiosach zacnym gronem,
Tam równo wszystkich chcą traktować.
Choć życie śmiercią zakończone
To nie oznacza zapomnienia.
 W tym ważnym dzniu dzieci z naszego przedszkola podczas zajęć i zabaw zdobywały wiedzę na temat "JAK DBAĆ O NASZĄ PLANETĘ?". Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi oraz poznały zasady recyklingu. Dzieci wykonały prace plastyczne, które możemy zobaczyć w galerii poszczególnych grup.

Środa 04 sierpnia 2021

Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej