Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

Bardzo prosimy chętnych rodziców wraz z dziećmi o włączenie się w organizację kiermaszu wiosenno - wielkanocnego. Zapraszamy do wspólnej zabawy z dziećmi i wykonanie dekoracji świątecznych bądź wiosennych (ozdoby, kartki, zajączki i wszelkie pomysłowe rekodzieła). Prace prosimy dostarczyć do Pań wychowawczyń grup do dnia 15 marca 2024.


 
Każdego dnia myślimy o nasych kochanych dziadkach i babciach, dziś udało nam się naszą miłość ubrać w słowa. Grupy "Motylki" i "Biedronki" wystapiły dla babć i dziadków.
,,Motylki " dziś przeniosły się do świata baśni i bajek. Pomógł im w tym teatr pełen tajemnic i magii.
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnuczęta mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk- na tę okazję każdy prezent jest dobry.  
Każda grupa pod czujnym okiem wychowawczyń  przygotowała program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem, a duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta. Po części artystycznej, dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. 
 
 
 
25-01-2024

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są bale, maskarady i pochody. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było w dniu 24.01.2024 roku w naszym przedszkolu,  gdzie odbył się Wielki Bal Karnawałowy pt. „KRAINA LODU”,  który prowadziły dwie animatorki: Ola i  Anita . Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Kolorowe światła, balony i  wiele innych dekoracji zrobił na dzieciach ogromne wrażenie.
W tym dniu  w przedszkolu już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka,. Radości przedszkolaków nie było końca. Dzieci świetnie bawiły się przy rytmach czaczy, samby, walczyka i  innych dziecięcych przebojach, chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkursach, pląsach i zabawach muzyczno- ruchowych. Kolorowe pociągi, tańce z balonami, szalone pląsy przy muzyce, nauka tańca oraz układów tanecznych wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie.
Zapraszamy do galerii zdjęć, która jest pod tekstem.
 
Kolejne warsztaty muzyczne grupy IV z Panią Justyną. Tym razem to przez muzykę staraliśmy się poznać zimę, jej magię i to jak możemy się z niej cieszyć oraz w jaki sposób możemy za pomocą różnych instrumentów muzycznych przedstawić jej piękno. Graliśmy na janczarach i marakasach . Bawiliśmy się przy dźwiękach pianina i ukulele. 
10-01-2024

BAL KARNAWAŁOWY

24 styczniaa 2024 roku w naszym przedszkolu odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY. Na balu będą robione zdjęcia. Bliższe informacje na temat balu, zdjęć u wychowawców w grupach. Serdecznie zapraszmy wszystkie dzieci i życzymy miłej zabawy.
21-12-2023

WESOŁYCH ŚWIĄT

21-12-2023

JASEŁKA

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność oraz miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci, jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.
Ten magiczny czas, tę piękną atmosferę, dało się odczuć również w Przedszkolu Samorządowym numer 19 w Piotrkowie Tryb. By dodatkowo umilić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, dzieciaki z poszczególnych grup  w przedświątecznym tygodniu sprawiły wielką radość swoim bliskim wystawiając jasełka bożonarodzeniowe
 
!4 grudnia dzieci z grupy IV uczestniczyły w kolejnych warsztatach muzycznych. Warsztay pt. "Idą święta"muzycznie wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój. Przedszkolaki uczestniczyly w zabawach muzycznych oraz muzyczno-ruchowych. Razem z Panią Justyną grały również na instrumentach muzycznych znane kolędy i pastorałki perkusyjnych.  

Sobota 24 lutego 2024

Józefa, Bogurad, Sergiusz, Maciej, Marek, Wieledrog, Ermegarda, Irmegarda, Montan