Dzieci z grupy IV - Pszczółki wzięły udział w warsztatach kulinarnych organizowanych przez pizzerię ESPOSITO w Piotrkowie Tryb. Przedszkolaki miały okazję samodzielnie skomponować pizzę z ulubionych produktów spożywczych. Dzieci rozwijały swoje zainteresowania oraz umiejętności kulinarne. Kształtowały umiejętność przyrządzania posiłków z zachowaniem zasad higieny oraz utrwalały zasady bezpiecznego zachowania się w kuchni. Wszystkim uczestnikom warsztatów zajęcia sprawiły wiele radości co przełożyło się na walory smakowe i estetyczne przyrządzonej pizzy. Przedszkolaki z wielkim apetytem zjadły zrobioną przez siebie pizzę.
Do pizzerii zostaliśmy zaproszeni przez tatę Kazia.  Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i owocnie spędzony czas.

Przedstawiciele gr 3 "Ważki" tj. Karol B. i Kinga C. uczestniczyli w konkursie ekologicznym organizowanym przez, PS nr12. Konkurs odbywał się pod hasłem: " W ZGODZIE Z PRZYRODĄ - PSZCZOŁY ZAPYLAJĄ O PRZYRODĘ DBAJĄ". Celem konkursu było: kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, rozwijanie ekspresji plastycznej oraz współpraca i integracja środowiska przedszkolnego. Kinga i Karol wykazali się znajomością tematu, za co zostali docenieni i otrzymali dyplomy i nagrody

19 czerwca 2024r. dzieci z grup III i VI pojechały na wycieczkę do agrogospodarstwa  „Pod skałką”  w  Przybynowie.
To nie była taka zwyczajna wycieczka! To była prawdziwa, niezapomniana przygoda i edukacja w jednym.
Dzieci zwiedzały mini zoo, w którym widziały kozy, kury, kaczki, króliki, świnki, zobaczyły też kagurka "Paluszka" i pawie.
Uczestniczyły również w warsztatach edukacyjnych o mleku, podczas których doiły krowę i  własnoręcznie zrobiły świeże masło ze śmietany i ze smakiem je konsumowały z chlebem.
Przedszkolaki zwiedziły też Skansen Wsi Jurajskiej, gdzie zapoznały się z wyglądem starej chaty, jej wyposażeniem i słuchały pogadanki o życiu dawniej.
Odbyła się też wesoła przejażdżka do lasu „ Jurajskim Expresem”.
Ani chwili nikt się nie nudził, cały czas wypełniony był różnymi atrakcjami!
Zmęczone i zadowolone dzieci w godzinach popołudniowych bezpiecznie wróciły do przedszkola.
W grupie IV odbyły się kolejne warsztaty muzyczne z ciocią Justyną. Tym razem tematem przewodnim były "Pirackie opowieści". Dzieci świetnie się bawiły i tańczyły w rytm muzyki z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Przedszkolaki uwielbiają zajęcia rytmiczne i chętnie w nich uczestniczą.
Na zakończenie działań związanych z twórczością Juliana Tuwima, w naszym przedszkolu została zorganizowana wystawa prac plastycznych poświęconych utworom tegoż autora. Zapraszamy do obejrzenia wspaniałych dzieł naszych przedszkolaków. Dziękujemy dzieciom za przepiękne wykonanie prac.
10-06-2024

DZIEŃ DZIECKA 2024

Jest  jeden z ważniejszych dni w przedszkolu? Tak, tak – to właśnie Dzień Dziecka. Mnóstwo atrakcji oraz radości. Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki
W tym roku w naszym przedszkolu Dzień Dziecka obchodziliśmy na świeżym powietrzu, na naszym placu zabaw. Były dmchańce,, rozgrywki sportowe, tatuaże,  zabawy muzyczno-ruchowe i gigantyczne bańki.  I co najważniejsze mnóstwo radości i wspanialej zabawy. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku. Już czekamy na następny!

7 maja grupa IV i V wybrały się na wycieczkę do Osady Leśnej w Kole. Osada Leśna posiada status Ośrodka Rehabilitacji  Zwierząt, którą prowadzi Pan Paweł. Przebywaj a tam zwierzęta, które potrzebują pomocy (leczenia), a później wracają do swojego środowiska. Dzieci miały możliwość zobaczyć różnorodne zwierzęta, dowiedzieć się o ich potrzebach, leczeniu oraz w jaki sposób żyją i co jedzą. Na koniec były zabawy na świeżym powietrzu. Wszyscy z uśmiechami na twarzy  wrócili do przedszkola i jeszcze długo wspominali ten wyjazd.

Dnia 5 czerwca 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski pod hasłem "Twórczość Juliana Tuwima". W konkursie wzi,eło udział 19 uczestników. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, a także zachęcanie dzieci do występów z udziałem publiczności. Dzieci dzielnie pokonały tremę i pięknie recytowały wierszyki. Recytacjom przysłuchiwało się Jury, które wyłoniło zwycięzców.
Grupy młodsze:
I miejsce - Hania z grupy IV
II miejsce - Anielka z grupy I
III miejsce - Oliwia z grupy IV

Grupy starsze:
I miejsce - Hania z grupy VI
II miejsce - Ignaś z grupy III
III miejsce - Ala z grupy VI

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom biorącym udział w konkursie!
Ignacy i Franciszek z grupy III (Ważki) reprezentowali nasze przedszkole w konkursie "Bezpieczny przedszkolak", którego celem było utrwalenie wiadomości na temat bezpieczeństwa podczas zabawy, sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach. Chłopcy poradzili sobie znakomicie, wykazali się dużą wiedzą i z łatwością rozwiązywali wszystkie zadania konkursowe. Nasze gratulacje!

Sobota 27 lipca 2024

Aureli, Pantaleon, Antuza, Natalia, Bertold, Laurenty, Wszebor, Julia, Lilla