Robimy sałatkę owocową

sałatka owocowa
Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dzieci z grupy „Biedronki”, „Żuczki” i „Ważki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Owoców było bardzo dużo. Na stole znalazły się: jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie, pomarańcze, mandarynki, winogrona i maliny. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Każdy dostał miseczkę, nóż i deskę do krojenia. Dokładnie umyliśmy rączki i zabraliśmy  się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka wyszła wspaniale! Wszystkie dzieci zrobione przez siebie sałatkę  zjadły z apetytem.