Warsztaty grupa III

IMG-20230610-WA0014
5 czerwca dzieci z grupy III wzięły udział w warsztatach sensorycznych w Warsztatowni aniLab. Nasze przedszkolaki wcieliły się w rolę chemików- odkrywców. Samodzielnie robiły popularny slime.
Slime to nic innego jak masa plastyczna potocznie nazwana "glutkiem", którą mozna ściskać, ugniatać, wałkować i tworzyć z niej rózne ciekawe rzeczy. Masa przede wszystkim na służyć zabawie, ale jednoczesnie wycisza, uczy koncentracji, cierpliwości, pobudza wyobraźnię oraz usprawnia ręce. Do przygotowanego przez prowadzącą przezroczystego kleju dzieciaki dodawały wybrany przez siebie barwnik, pipetą odmierzały ilość specjalnego środka, a następnie długo mieszały miksturę aż przybrała postać "glutka". Zajęcie to wymagało skupienia, wytrawłości, jednak wszystkim udało się stworzyć swojego slimea.  Można go było zabrać do domu, by kontynuować tam kreatywną i wciągającą zabawę. To były bardzo interesujące warsztaty, które pochłonęły nasze przedszkolaki i dostarczyły im dużo radości. DZIĘKUJEMY!