WYCIECZKA GRUPY V

ŻARKI N
6  czerwca 2023 roku dzieci z grupy v wybrały się na wycieczkę do Żarek. W pierwszej kolejności zwiedzaliśmy  Muzeum Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach.  Przedszkolaki wyruszyły w pasjonującą podróż w przeszłość, w trakcie której poznały historię pięciu głównych rzemiosł, obecnych od wieków w Żarkach. Zapoznały się z dawnym rzemiosłem i pracą bednarza, kołodzieja i szewca. Ciekawym miejscem były autentyczne pomieszczenia Starego Młyna. . Była to ciekawa przygoda, poznać przedmioty i dawne zawody, które dzisiaj pozostają już tylko w pamięci ludzi starszych.
Następnym punktem były warsztaty w Etno Jurze podczas których dzieci  pod okiem fachowców zrobiły sowy z siana.
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Fabryki Słodyczy pod magiczną nazwą ,, Hokus Pokus”. Najmłodsi mogli na własne oczy zobaczyć jak powstają cukierki i lizaki od momentu kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników, aromatów oraz wyrabianie masy cukrowej, a na końcu najbardziej przyjemna część warsztatów – własnoręcznie formowanie swojego , kolorowego lizaka.
Po wielu atrakcjach wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni do swoich domów, gdzie mogliśmy opowiedzieć najbliższym o wszystkim co spotkało nas na wycieczce w Żarkach. To była słodka, pełna pozytywnych wrażeń wycieczka.