ZAJĘCIA W MEDIATECE

mediateka
Jednym z ważnych zadań jakie stawiamy sobie w grupie Biedronki jest czytelnictwo, bliski kontakt z książką, dlatego chętnie odwiedzamy Miejską Bibliotekę Publiczną.
26 kwietnia grupa Biedronki wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nie była to pierwsza wizyta w nasze Mediatece, ale pierwsza na zajęciu bibliotecznym połączonym ze zwiedzanie biblioteki.
Pierwszym punktem było zajęcie biblioteczne podczas którego dzieci zostały zapoznane z treścią duch ciekawych książek „Kłopot” i „A każdy widział kota” do których rysowały obrazki i rozwiązywały zagadki.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie biblioteki.  Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem.
Kilkoro z nich, było wcześniej w nowym budynku biblioteki ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta.
Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególne zainteresował ich dział dla dzieci.
Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci dowiedziały się jak możemy wypożyczyć książkę z biblioteki oraz jak należy dbać o książki.
Na koniec przedszkolaki miały możliwość zabawy w sali zabaw, która znajduje się w naszej Mediatece.