Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

MÓJ ULUBIONY BOHATER/ BOHATERKA W ŚWIECIE TWÓRCZOŚCI DOROTY GELLNER
PO RAZ KOLEJNY PROMOWALIŚMY ZDROWE ODŻYWIANIE.
WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNY KONKURS DLA DZIECI STARSZYCH I MŁODSZYCH
11-04-2017

WIELKANOCNA WYSTAWA

WSZYSTKIM NASZYM PODOPIECZNYM ORAZ ICH RODZICOM I RODZINOM ŻYCZYMY SPOKOJNYCH ŚWIĄT
W związku z obchodami 800lecia naszego miasta dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w realizacji teamtyki Moje miasto. Poznały legendy związane z powstaniem Piotrkowa Trybunalskiego, uczestniczyły w spotkaniu z pracownikiem CITu ucząc się historii naszego miasta. Zwiedzały również Piotrków poznając jego zabytki. Wiedzę swoją utrwaliły oglądając prezentację multimedialną Piorków dawniej i dziś. Grupa I i II wzięła udział w projekcie Moje miasto, którego zakończeniem był udział w quizie Znam moje miasto. 
Szereg różnorodnych zajęć przybliżył dzieciom historię nasz regionu a prace plastyczne odzwierciedliły piękno naszego miasta. Dzięki realizacji tematyki dzieci zainteresowały się najbliższym środowiskiem oraz rozwinęły swoją tożsamość lokalną.

 
NA SPOTKANIU DOWIEDZIELIŚMY SIĘ JAK UDZIELIĆ POMOCY OSOBIE, KTÓRA STRACIŁA PRZYTOMNOŚĆ ORAZ CO ROBIĆ KIEDY POSZKODOWANY PRZESTAŁ ODDYCHAĆ. UTRWALILIŚMY TEŻ NUMERY ALARMOWE.
Zdobyliśmy kolejną umiejętność- zostalismy ogrodnikami. Wiemy już, jak wysiewać nasiona, sadzić kwiaty i tworzyć z nich kompozycje. Trochę się ubrudziliśmy ale ile w tym było zabawy...
TO JUŻ KOLEJNY KOLOROWY DZIEŃ JAKI OBCHODZILIŚMY W TYM ROKU SZKOLNYM. CELEM TYCH DNI JEST PROMOWANIE ZDROWEGO ODŻYWIANIA SIĘ. 

Poniedziałek 26 września 2022

Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian