W dniach 21 i 22 marca 2024 roku w godzinach 14.00. - 16.00. w naszym przedszkolu odbedzie się KIERMASZ WIOSENNO - WIELKANOCNY. Sedecznie zapraszamy!

13-03-2024

SAMI, SAMI, SAMI!

Każdego dnia panie w kuchni przygotowują dla przedszkolaków posiłki i nie zawsze dzieci zjadają. Dzisiaj postawiliśmy przed naszymi dziećmi wyzwanie. Dziecaki same miały dla siebie przygotować podwieczorek. Na początku ciocie przypomniały  podstawowe zasady, których należy przestrzegać podczas robienia posiłków. Po starannym umyciu rączek wszyscy zabrali się do robienia ulubionych kanapek. Podczas robienia kanapek przedszkolaki kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, uruchamiały wyobraźnię i rozwijały w ten sposób kreatywność. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie. Ku naszemu zdumieniu nawet największe przedszkolne „niejadki” zjadły swoją porcję z apatytem.

10-03-2024

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zrówno tych dużych, jak i małych. Również w naszym przedszkolu radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste "100 lat" i  wręczyli upominki. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, np. w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy, a dzieci z grupy VI wybrały się do kina na film pt. "Katak".
Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.
03-03-2024

WIZYTA W MEDIATECE

Nasza pierwsza wizyta w tym roku w MEDIATECE. Dzieci z Grupy IV były w MEDIATECE na lekcji bibliotecznej pt. „Samodzielność”. W trakcie spotkania   poznały  przygody Jadzi Pętelki i ćwiczyły bycie samodzielnym ( składanie ubrań, zapinanie guzików, przygotowanie zdrowego śniadania oraz segregowanie śmieci).  Przedszkolaki pięknie odpowiadały na pytania dotyczące samodzielności. Wszystkie zadania wykonały bezbłędnie i w nagrodę Pani bibliotekarka  zabrała wszystkie dzieciaki na wystawę budowli z klocków LEGO.

REKRUTACJA

DRODZY RODZICE!  Postępowanie rekrutacyjne odbywa się w dniach 1.03 - 22.03. 2024 roku
W tym roku przyjmujemy:
ROCZNIK 2020 - 4 DZIECI (4-LATKI
ROCZNIK 2019 - 9 DZIECI (5-LATKI)
ROCZNIK 2018 - 8 DZIECI (6-LATKI)

W załącznikach poniżej lub w zakładce REKRUTACJA znajdują się dokumenty do pobrania, konieczne w procesie rekrutacji.
Wypełnione dokumenty należy przekazać w formie fizycznej do placówki.

POSZUKIWANIE WIOSNY

Dzieci z grupy III wybrały się na poszukiwanie wiosny. Idąc osiedlowymi chodnikami zwróciły uwagę na krzewy, na których są już małe pąki. Z tych pąków niedługo wyrosną młode listki. Wsłuchiwały się także w śpiew ptaków. Spacer był bardzo przyjemny, gdyż na dworze była słoneczna pogoda. Na zakończenie spaceru dzieci wykonały kilka wiosennych ćwiczeń gimnastycznych na świeżym powietrzu.

Z WIZYTĄ W SP12

Dnia 29 lutego 2024 roku grupy III i VI odwiedziły Szkołę Podstawową nr 12. Podczas wizyty dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez uczniów tejże sszkoły pt. "Czerwony Kapturek". Spektakl bardzo się podobał. Widownia nagrodziła go gromkimi oklaskami. Na zakończenie wspólnie została zaśpiewana piosenka "Witajcie w naszej bajce".
Grupa IV  lubi rozwijać się muzycznie  dlatego kolejny raz uczestniczyły w warsztatach muzycznych z Panią Justyną. "Afrykańskie zwierzątko to temat warsztatów w lutym. W trakcie zajęć dzieci naśladowały sposb poruszania się oraz odgłosy afrykańskich zwierząt: lwa, słonia, strusia. Były też tańce w rytmie Samby oraz gra na instrumentach perkusyjnych. Nie zabrakło śmiechu i zabawy.
28-02-2024

KONCERT MUZYCZNY

Dnia 28.02.2024. odbył się kolejny koncert muzyczny zatytułowany "Znamy to, czy nie?" Gościem specjalnym koncertu był Pan Piotr, który zaprezentował dzieciom grę na perkusji akustycznej. Poza tym dzieci miały możliwość poznania mniej znanych instrumentów, takich jak: kij deszczowy, bębenek burzowy, żabka, bociek czy wibraslap. Nie obyło się także bez wspólnej gry na instrumentach i śpiewu. Dzieci były zadowolone.
w dniu 27.02.2024. przedstawiciele grupy 3 uczestniczyli w międzyprzedszkolnym konkursie "Zima śliczna - ekologiczna". Celem konkursu było propagowanie postaw proekologicznych. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie ekologicznego stroju z materiałów przeznaczonych do recyklingu, zaśpiewanie piosenki o tematyce zimowej nawiązującej do ekologii oraz wykazanie się wiadomościami w konkursie tematycznym.

Wtorek 19 marca 2024

Bogdan, Jan, Józef, Leoncjusz, Marceli, Marek