DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

dz. postaci
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to zostało ustanowione w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji w naszym przedszkolu 4 listopada dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Spider-Mana, Tygryska, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Podczas zabaw i konkursów dzieci wykazywały się znajomością treści bajek, prezentowały swoje stroje oraz wykonywały piękne prace plastyczne i świetnie bawiły się przy dźwiękach muzyki.
Dla wszystkich był to dzień pełen radości, śmiechu. Wszyscy bawili się bardzo dobrze.