DZIEŃ ZIEMI

Grant Nius
Dzieci w naszym przedszkolu o ekologii wiedzą już bardzo dużo. Aktywnie uczestniczą w realizacji programów edukacyjnych takich jak:,, Czyste powietrze wokół nas’’, ,, Skąd się biorą produkty ekologiczne’, „Mamo tato wolę wodę”,  które kształtują u dzieci postawy proekologiczne, przekonanie,  że każdy z nas może być przyjacielem przyrody.
22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.
Nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia, na których dzieci poznały pomniejszony model ziemi – globus. Miały okazję porozmawiać o tym co sprawia, że ziemia jest smutna ( zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta).  Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny ,, Karolek i Dzień Ziemi’’, który uświadomił im, jak cenna i piękna jest przyroda; przypomniał, jak  należy o nią dbać: oszczędzać wodę, prąd, segregować śmieci, nie wycinać drzew, nie zanieczyszczać wód.
W każdej grupie wykonane były prace plastyczne po hasłem:,, Nasza planeta – nasze zdrowie ‘’
Zwieńczeniem święta było posadzenie zielonych roślin w ogrodzie przedszkolnym. A wszystko to w trosce o naszą planetę, a więc też w trosce o nas samych.