SAMI, SAMI, SAMI!

SAMI
Każdego dnia panie w kuchni przygotowują dla przedszkolaków posiłki i nie zawsze dzieci zjadają. Dzisiaj postawiliśmy przed naszymi dziećmi wyzwanie. Dziecaki same miały dla siebie przygotować podwieczorek. Na początku ciocie przypomniały  podstawowe zasady, których należy przestrzegać podczas robienia posiłków. Po starannym umyciu rączek wszyscy zabrali się do robienia ulubionych kanapek. Podczas robienia kanapek przedszkolaki kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, uruchamiały wyobraźnię i rozwijały w ten sposób kreatywność. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie. Ku naszemu zdumieniu nawet największe przedszkolne „niejadki” zjadły swoją porcję z apatytem.