SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

RATOWNIK
W naszym przedszkolu mieliśmy okazję gościć Ratownika Medycznego – pana Tomka. W spotkaniu wzięły udział dzieci z gr. III i IV. Na samym początku Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie przedszkolaki  wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomie Poza tym dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe  oraz zasady bezpiecznej zabawy. W trakcie prowadzonych zajęć obserwowały również w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się „małymi ratownikami”. Na zakończenie dzieci podziękowały Panu Tomkowi za wizytę i wykonały wspólne, pamiątkowe zdjęcie.