SPOTKANIE Z TEATREM

pobrane
ZACZAROWANY LAS
3 lutego gościł w naszym przedszkolu Teatr Lalek "Pinokio" z Krakowa, który przedstawił wszystkim dzieciom spektakl ekologiczny pt. "Zaczarowany las", którego motto brzmi: "żyj z przyrodą w zgodzie".
   Opowiada on o trzech chłopcach, którzy spędzają dzień w lesie, jednocześnie nie potrafiąc uszanować jego mieszkańców. Podczas zabawy łamią gałęzie, śmiecą i robią wiele hałasu. Zwierzęta zamieszkujące w lesie tłumaczą chłopcom, że należy szanować las i przyrodę. Niestety nie zmieniają oni swojego postępowania, za co „Duch Lasu” daje im solidną nauczkę.  Dzięki czemu, chłopcy zrozumieli, czym jest przyroda - las dla zwierząt oraz samego człowieka.
   Opowieść ta miała na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest dbanie o las, w którym mieszkają zwierzęta. Kształtowanie u dzieci proekologicznych postaw takich jak: dbanie o środowisko, adekwatne zachowanie w takim miejscu.