TEATRZYK "JAŚ I MAŁGOSIA"

JAŚ I MAŁGOSIA
17 maja 2023 roku gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk Widzimisie z znaną i bardzo lubianą przez dzieci bajką „JAŚ I MAŁGOSIA””
Jaś i Małgosia to bajka o tytułowym rodzeństwie, które pewnego razu wyrusza z tatą do lasu w poszukiwaniu pokarmu jagód , grzybów. W domu drwala i jego żony panuje bieda , a Jaś i Małgosia mimo to , że są jeszcze mali starają się pomóc jak potrafią mamie i tacie. Jedna z kolejnych wypraw kończy się zgubieniem drogi do domu. Dzieci zostają na noc w lesie same i po kolejnych próbach odnalezienia drogi trafiają na chatkę z piernika , całą lukrowaną ozdobioną słodkościami, nie wiedząc kto w niej mieszka zaczynają zajadać się smakołykami , aż tu nagle pojawia się zła baba jaga ze swoim kocurem... Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało i nagrodzili aktorów gromkimi brawami.