WYJAZD DO MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

mok - jpg
Dnia 04.04.2024 roku dzieci z grup III, IV, V i VI wyjechały do MOK - u na przedstawienie pt. "Niesamowita wycieczka". Podczas spektaklu przedszkolaki miały możliwość poznania i przypomnienia sobie niektórych utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wiersze obu autorów od kilku już pokoleń bawią starszych i młodszych czytelników. Są pełne humoru, żartobliwe, a jednak niosące przesłanie. Podczas przedstawienia pojawiły się między innymi utwory: "Spóźniony słowik", w którym Pan Słowik niespiesznym krokiem zmierza na kolację; "Kwoka", którego bohaterka nie była zbyt dobrze wychowana. Pozostałe wiersze to także: "Do biedronki przyszedł żuk" , "Ręce i nogi", "Hipopotam", "Koziołeczek", "Samochwała" czy "Słoń Trąbalski". Dzieciom bardzo podobały się inscenizacje, z zainteresowaniem śledziły poszczególne sceny. Wyjechały z MOK - u zadowolone, bogatsze o kolejne doświadczenia.