DZIEŃ ZIEMI

DZIEŃ ZIEMI
22 kwietnia  miliony ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Ekologię można przybliżać dziecku na co dzień. Dziecko może pomagać przy segregacji śmieci,  zakręcać wodę podczas mycia zębów, ale przede wszystkim powinno wiedzieć dlaczego to robi. Jeśli zaszczepimy w dzieciach miłość i szacunek do  naszej planety, to nasz maluch nie raz nas zaskoczy np.   przypominając, że na zakupy mamy zabrać ze sobą nasze wielorazowe torby. To proste rzeczy, ale jeśli zacznie je stosować więcej osób, mogą przynieść duże efekty.
Przedszkolaki w naszym przedszkolu  również świętowały ten dzień. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi  dowiedziały się także jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dzieciaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, dopasowując odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci w każdej grupie wykonały pracę plastyczną związaną z DNIEM ZIEMI.