Konkurs matematyczny

konkurs
Dnia 24.05.2022 roku odbył się konkurs matematyczny ,,MATEMATYKA NA TY." w którym uczestniczyły  pięciolatki i sześciolatki z naszego przedszkola oraz 6 – latki z Przedszkola Samorządowego nr 15. Konkurs odbył się w ramach projektu ,,Rosnę z matematyką”.
Celem konkursu było prezentowanie przez dzieci umiejętności matematycznych nabytych w przedszkolu, kształtowanie dojrzałości. emocjonalnej, umiejetności pokonywania trudności i pracy w zespole.
Konkurs przebiegał w formie gry planszowej, której pola umieszczone zostały na dywanie. Dzieci świetnie się bawiąc rozwiązywały zadania z zakresu:
- kodowania i dekodowania informacji,
- układania sekwencji według rozpoczętego kodu,
- rozwiązywania zadań tekstowych,
- układania obrazka wzdłuż osi symetrii,
- stosowania liczebników porządkowych,
- porównywania ciężaru przedmiotów.
Konkurs zakończono wręczeniem pamiątkowych dyplomów, nagród oraz zabawami przy muzyce. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Danuta Matuschkiewicz i Dorota Szulc.