WYCIECZKA DO MUZEUM

MUZEUM
  W dniu 15 marca 2023 r. dzieci z grupy III  uczestniczyły w muzeum w zajęciu pt. ,, Pisanie gęsim piórem’’
Przedszkolaki w scenerii z dawnych czasów miały okazję zapoznać się z historią powstawania papieru oraz pisma od czasów najdawniejszych, kiedy to pismo było obrazkowe do zastosowania pisma alfabetycznego. Dowiedziały się, co to jest atrament oraz kałamarz.
  Pokaz zawierał interesujące eksponaty związane z omawianym tematem, dzięki czemu dzieci mogły dotknąć, porównać. Na zakończenie odbyła się część praktyczna, czyli zmierzenie się dzieci z gęsim piórem. Każde próbowało swoich sił w rysowaniu, pisaniu przy użycie gęsiego pióra i atramentu. Ponadto każde dziecko mogło stać się królem, królową zasiąść na tronie w koronie z berłem w ręku.
  Pobyt w muzeum i udział w zajęciu dostarczył dzieciom wielu wrażeń.