Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Rosnę z matematyką”. Projekt sponsorowany jest przez mBank.
Tytuł naszego projektu brzmi  „ Z matematyką na Ty”, realizowany od 1 marca 2022 roku do 30 czerwca 2022 roku.  Uczestniczyć w nim będą grupy II, III, IV, V i VI.
Celem  projektu, jest:
- kształtowanie kompetencji matematycznych dzieci poprzez różnego rodzaju działania,
- poszerzenie oferty edukacyjnej przedszkola poprzez: wykorzystanie  programów multimedialnych, nowych zestawów pomocy,
- organizacja konkursu matematycznego, prowadzenie zajęć z wykorzystaniem elementów edukacji matematycznej w oparciu o metody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej,
- wykorzystanie tablicy multimedialnej w nauczaniu matematyki,
- promowanie dobrych praktyk edukacyjnych wśród rodziców

Informacje o projekcie umieszczać będziemy na stronie internetowej naszego  przedszkola w zakładce Rodzice -GRANT - STREFA DLA RODZICA  Zapraszamy do jej odwiedzania.

27-02-2022

TŁUSTY CZWARTEK

Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, chrustów pączków nasmażyła”. Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – tłusty czwartek. Dzieci  poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe, taneczne oraz zajęcia plastyczne. Przedszkolaki zrobiły z papieru fantastyczne pączki i faworki. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączkó przygotowanych przez panie z kuchni.
27-02-2022

DZIEŃ CZERWONY

Dni kolorowe w naszym przedszkolu zagościły na dobre. 21 lutego obchodziliśmy DZIEŃ CZERWONY. Tego dnia motywem wszystkich działań była oczywiście czerwień. Celem zorganizowania zajęć z kolorem czerwonym było zwrócenie uwagi na rozpoznawanie czerwonych owoców i warzyw, dzielenie ich na zbiory, rozróżnianie figur geometrycznych oraz rozwijanie spostrzegania wzrokowego, sprawności manualne i myślenia. Wszystkie dzieci i panie przyszły  w tym dniu ubrane w tym kolorze. W trakcie zabaw i działań edukacyjnych dzieci uczyły się również jak jeść zdrowo i kolorowo! W trakcie zabaw dominował również kolor czerwony.  Na koniec przedszkolaki wykonały fantastyczne "czerwone" prace plastyczne.

16-02-2022

Hania i Kacper z grupy II brali  udział w festiwalu pt. " Zima w wierszu i piosence" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 1. Dzieciaki  zaprezentowały piosenkę  pt. "Zimowa poleczka" i otrzymały upominki oraz dyplom dla przedszkola. Serdecznie gratulujemy!
Dnia 10 grudnia 2021 r. dzieci z grupy III i V uczestniczyły na terenie Mediateki w spotkaniu
z pisarką Elżbietą Stępień, mieszkanką Radomska, autorką powieści adresowanych do dorosłych jak i pełnych magii książek dla dzieci a także pasjonatką wspierania twórczości literackiej dzieci.
Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem  słuchały opowieści autorki. Podczas czytania wybrane dzieci za pomocą ruchu i rekwizytów  inscenizowały czytany tekst.  Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało książkę z dedykacją od autorki. Dziękujemy za spotkanie.

09-02-2022

Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez dzieci i dorosłych.
Bal karnawałowy to szczególny dzień dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki nie mogły się doczekać, kiedy założą swoje wymarzone stroje i zaprezentują się wśród kolegów i koleżanek w przedszkolu. Dzieci  przebrane były za bohaterów znanych bajek. W poszczególnych salach można było spotkać: wróżki, księżniczki, delikatne motylki, pszczółki, kotki, rycerzy, indian, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana......
Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 4 lutego 2022 roku i przebiegała w trochę innej formie. Ze względu na obecnie panującą pandemię wszystkie grupy bawiły się w swoich salach, pięknie przystrojonych w kolorowe balony, serpentyny, papierowe girlandy. Przedszkolaki w poszczególnych grupach bawiły się przy muzyce, chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez panie konkursach, pląsach, grach sprawnościowych i zabawach muzyczno- ruchowych. Zabawa upłynęła pod znakiem fantastycznych humorów, śmiechu oraz żartów.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Okres Bożego Narodzenia to niewątpliwie czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.
W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek
w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. W tym roku odbyły się aż trzy przedstawienia jasełkowe.
 Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści
z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo wyczekiwany gość.Miał czerwony strój, długą białą brodę i duży czerwony worek
z prezentami. To był MIKOŁAJ bardzo wesoły i rozmowny. Przedszkolaki do tego spotkania długo się przygotowywały, nauczyły się piosenek i wierszyków, które podczas spotkania zaprezentowały. Święty Mikolaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i piękne prezeny i zapraszamy za rok.

Czwartek 18 kwietnia 2024

Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara