02-01-2023

KONCERT FILHARMONII

23-11-2022

MOJA MAŁA OJCZYZNA

V Edycja Konkursu organizowana przez Przedszkole Samorządowe nr 5. W dniu 23 listopada dzieci z grupy ,,Motylki": Antonina Kulbat i Julian Makulski reprezentowały nasze przedszkole w konkursie dotyczącym wiedzy o naszym mieście Piotrkowie Trybunalskim. Braliśmy udział w kilku konkurencjach: sudoku obrazkowym, kodowaniu, układaniu puzzli, rozwiązywaniu zagadek słownych i graficznych a także zabawie z mapą. Każde przedszkole miało przygotować pracę plastyczną, my zaprezentowaliśmy album wspomnień i makietę Wieży Ciśnień. Gratulujemy.

"— Kto ty jesteś?
— Polak mały.
 — Jaki znak twój?
 — Orzeł biały……. "
11 listopada 1918 r. to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.
Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły w strojach galowych. Przyłączając się do akcji SZKOŁA DO HYMNU ,wszyscy przyjmując odpowiednią postawę  o godz. 11:11 odśpiewaliśmy HYMN POLSKI.

9 listopada 2022 roku w naszym przedszkolu odbył się festiwal „JESIEŃ W WIESZU I PIOSENCE”, który rozpoczęła najstarsza grupa „Biedronki” tańcem do piosenki „Idą, idą witaminki”. Następnie w barwnych strojach zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie dzieci z 12 piotrkowskich przedszkoli. Uczestnicy festiwalu otrzymali dyplomy i upominki, a opiekunowie pamiątkowe statuetki.  Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i zaśpiewali piosenkę pt.  „Kolorowe listki” i udali się na słodki poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim za udział w festiwalu. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i rodziców za przygotowanie dzieci.
Dziękujemy również naszym sponsorom: FIRMIE INWEMER za ufundowanie nagród i PIEKARNI-CUKIERNI W. Chaładaja z Sulejowa za słodki poczęstunek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto to zostało ustanowione w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji w naszym przedszkolu 4 listopada dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Spider-Mana, Tygryska, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci. Podczas zabaw i konkursów dzieci wykazywały się znajomością treści bajek, prezentowały swoje stroje oraz wykonywały piękne prace plastyczne i świetnie bawiły się przy dźwiękach muzyki.
Dla wszystkich był to dzień pełen radości, śmiechu. Wszyscy bawili się bardzo dobrze.

06-11-2022

KONCERT MUZYCZNY

"W KRAINIE ZACZAROWANYCH DŹWIĘKÓW"
25 października po długiej przerwie odbył się koncert muzyczny. Dzieci bardzo czekały na to spotkanie. Podczas koncertów dzieci poznają budowę oraz historię instrumentów. W trakcie  tych spotkań  towarzyszy piękna muzyka klasyczna i dziecięca, integracja oraz radosna zabawa.
Na pierwszym koncerie w tym roku szkolnym przedszkolaki osłuchały się z piosenką, która będzie towarzyszyła na wszystkich spotkaniach. Dzieciaki poznały wygląd, budową i brzmienie  kontrabasu. Wszyscy czekamy na kolejne spotkania.

Czwartek 28 marca 2024

Aleksander, Doroteusz, Guntram, Renata, Ingbert, Joanna, Kastor, Malachiasz, Malkolm, Pryskus, Rogat