30-11-2023

ANDRZEJKI

Andrzejuki w grupie III. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby.  Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznych zabawach andrzejkowych.  Dzień ten dostarczył wszystkim wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

29-11-2023

KONCERT MUZYCZNY

Kolejny KONCERT MUZYCZNY za nami. Na tym spotkaniu zatytuławanym "Bajka czy nie bajka?" gościliśmy artystę z Ameryki Południowej. Dzieci miały możliwość poznać nowe, być może nieznane dotąd instrumenty. Nie obyło się bez wspólnych tańców i śpiewu. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.
W piątek 24 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ CZERWONY. W tym dniu dzieci i panie przyszły ubrane na czerwono. Dzieci uczestniczyły w wesołych zabawach i grach podporządkowanych tematyce dnia. Przedszkolaki brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych. Dzieci rozmawiały o zdrowych czerwonych owocach i warzywach.  Poszukiwały koloru czerwonego w swoich salach. Nawet panie z kuchni w tym dniu przygotowały zupę koloru czerwonego. Uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych utwierdziły nas w przekonaniu, że dzieci ciekawie i wesoło spędziły czas.

23  listopada (czwartek) w grupie IV dzieci poprzez zabawę,, zagadki muzyczne, piosenki wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia. Smok, który zagościł na tych zajęciach zachęcał do zdrowego odżywiania się.
Zakończyliśmy zbiórkę karmy dla piotrkowskiego schroniska dla zwierząt. Bardzo dziękujemy za wspieranie postaw empatii i wolontariatu rodzicom naszych pociech.
Ważki jako najstarsza grupa z naszego przedszkola została zaproszona przez dzieci z klas młodszych na przedstawienie "Kolorowa jesień". Wszystkich artystów  nagrodziliśmy gromkimi brawami. Zrobiliśmy również sobie zdjęcie ze szczególnymi aktorami - naszymi dawnymi, starszymi kolegami. Jako, że byliśmy tam pierwszy raz otrzymaliśmy miłe upominki.
Jesiennym kolororem, który dominował w piątek 17 listopada w naszym przedszkolu był kolor pomarańczowy. Wiele wydarzeń, które miały miejsce w tym dniu były zabarwione na pomarańczowo: srtoje dzieci, pań, wystrój przedszkola. Pomarańczowe były owoce, warzywa, soczki oraz rekwizyty do zabaw. W tym dniu dzieci szukały, gdzie ukrył się kolor pomarańczowy, rozróżniały warzywa i owoce, wykonywały soki. Oczywiści nie zabrakło też zabaw muzyczno - ruchowych z kolorem pomarańczowym.
Dnia 14 listopada grupa III odwiedziła MEDIATEKĘ. Dzieci wzięły udział w zajęciach organizowanych przez Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA). To interaktywna wystawa wzorowana na Centrum Nauki Kopernik. Dzieci miały możliwość wykonania ciekawych doświadczeń. Zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom. Wróciły zadowolone.
"Jest takie miejsce na mapie świata -
Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi
serce!"

Dziś w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. Właśnie 11 listopada 1918r. po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Aby upamiętnić tę ważną datę dzieci przyszły dziś do przedszkola ubrane na galowo. Przyłączając się do akcji SZKOŁA DO HYMNU o godzinie 11.11. wszyscy odśpiewaliśmy HYMN POLSKI.
8 listopada w naszym przedszkolu odbył się festiwal "JESIEŃ W WIERSZU I PIOSENCE". Festiwal uroczyście rozpoczęły dzieci z grupy III (Ważki) prezentując piosenkę "Jesień malarka". Następnie swoje umiejętności wokalne i recytatorskie zaprezentowały dzieci z 11 piotrkowskich przedszkoli. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody i upominki. Na zakończenie ponownie dzieci z grupy "Ważki" zaprezentowały piosenkę "Dwa malutkie jeże", w której śpiew włączyli się wszyscy uczestnicy festiwalu. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Dziękujemy wszystkim za udział w festiwalu. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i rodziców, którzy przygotowali dzieci do występów.

Wtorek 19 marca 2024

Bogdan, Jan, Józef, Leoncjusz, Marceli, Marek