21-12-2023

JASEŁKA

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność oraz miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci, jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.
Ten magiczny czas, tę piękną atmosferę, dało się odczuć również w Przedszkolu Samorządowym numer 19 w Piotrkowie Tryb. By dodatkowo umilić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, dzieciaki z poszczególnych grup  w przedświątecznym tygodniu sprawiły wielką radość swoim bliskim wystawiając jasełka bożonarodzeniowe

!4 grudnia dzieci z grupy IV uczestniczyły w kolejnych warsztatach muzycznych. Warsztay pt. "Idą święta"muzycznie wprowadziły dzieci w świąteczny nastrój. Przedszkolaki uczestniczyly w zabawach muzycznych oraz muzyczno-ruchowych. Razem z Panią Justyną grały również na instrumentach muzycznych znane kolędy i pastorałki perkusyjnych.
13-12-2023

KONCERT MUZYCZNY

13 grudnia odbył się kolejny KONCERT MUZYCZNY zatytułowany "Wyjątkowy gość". Podczas koncertu dzieci miały możliwość poznania nowego instrumentu. Był to fagot - instrument dęty drewniany. Nie obyło się także bez wspólnego śpiewu kolęd. Koncert bardzo się podobał.
Dnia 13 grudnia w grupie V odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez Krainę Dziecka. Dzieci z zaangażowaniem robiły bombki choinkowe umieszczając ozdoby w środku plastikowej bombki i dosypując imitacje śniegu. W ten sposób powstałe bombki ozdobią choinki w ich domach.
12-12-2023

WYJAZD DO MOK-U

Dnia 11grudnia dzieci z grup IV, V i VI byly w MOK na baśni muzycznej o tematyce świątecznej pt. "MIKOŁAJ SPEŁNIA SNY" . Przedszkolaki obejrzały przepiękną humorystyczną, a zarazem wzruszająca baśń o ponadczasowych wartościach takich jak: wiara w Św. Mikołaja, dobro zawsze zwycięża zło. W Krainie Św. Mikołaja figlarne skrzaty Maniek i Gutek pakowały prezenty. Nad wszystkim czuwała groźna Pani Inspektorka Kontrolka. Prezenty gotowe, czas wyruszać w drogę, lecz.....Św. Mikołaj zniknął!!! Co tu robić??? Superman Rudolf wyrusza czym prędzej do Krainy Zaczarowanego Dzwoneczka. Wszystko teraz zależy od dzieci, jeśli wierzycie w Św. Mikołaja to on na pewno do was przyjdzie. Bo... Św. Mikołaj naprawdę istnieje!!! Dzieci brały czynny udział w spektaklu i śpiewaniu piosenek. Bogata scenografia, kolorowe kostiumy, świąteczna muzyka, niespotykane efekty świetlne, sprawiły, że spektakl pozostawił niezapomniane wrażenia.
Dnia 4 grudnia 2023 roku w naszym przedszkolu,  grupie II - BIEDRONKI - odbyło się pełne radości pierwsze spotkanie integracyjne z rodzicami. Dzieci z entuzjazmem prezentowały swoje umiejętności podczas recytacji wierszy, śpiewania piosenek i tańca. Rodzice również chętnie przyłączyli się do wspólnych zabaw. Wraz z dziećmi stworzyli kolorowe prace plastyczne "Renifer". Spotkanie to było nie tylko okazją do śmiechu i zabawy, ale także do refleksji dla rodziców. Karty obserwacji pozwoliły im zgłębić postępy swoich pociech, zrozumieć ich poziom rozwoju oraz docenić wkład przedszkola w edukację. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy mieli przyjemność skosztować poczęstunku, który został przygotowany przez rodziców. Spotkanie integracyjne z pewnością pozostawiło niezapomniane wspomnienia i wzmocniło więź między przedszkolem, dziećmi a ich rodzicami.
06-12-2023

MIKOŁAJKI

"6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty".
Tego dnia również nasze przedszkole odwiedził Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, a na plecach dźwigał bardzo ciężki worek z prezentami. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, a Mikołaj obdarował wszystkie dzieci upominkami oraz smakołykami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Mikołaju - bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
5 grudnia 2023 roku wszystkie dzieci z naszego przedszkola obejrzały przedstawienie teatralne „ZIMOWA OPOWIEŚĆ”. Ze spektaklem lalkarsko- aktorskim przyjechał do nas teatr WidziMiSię
 Bohaterami przedstawienia było rodzeństwo- dziewczynka i chłopiec. Chłopczyk tak bardzo chciał dostać prezent, aż pewnego dnia popad z tego powodu w poważne kłopoty. Spotkało go całe mnóstwo przygód, które naszym przedszkolakom bardzo się spodobały.
Wszyscy z dużym zaciekawieniem śledzili losy bohaterów, a na koniec nagrodzili aktorów głośnymi brawami.

03-12-2023

DZIEŃ ZIELONY

W piątek 1 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zielony. W związku z tym nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono i brały udział w zajęciach edukacyjnych promujących zasady zdrowego odżywiania oraz sposoby aktywnego spędzania czasu.  Dzieci wieloma zmysłami miały okazję poznać wielorakość zielonych warzyw i owoców, jak również ziół, które możemy wykorzystywać na wiele sposobów w pysznych potrawach.  Mamy nadzieję, że przybliżenie przedszkolakom jak wiele wartości mają zielone warzywa i owoce, w niedalekiej przyszłości sprawi, że będą one chętniej po nie sięgać.

Grupa VI kolejny raz odwiedziła MEDIATEKĘ. Dzieci wzięły udział w przygotowanych przez bibliotekę zajęciach. Tym razem zajęcia dotyczyły przygód SMERFÓW. Przedszkolaki świetnie bawiły się rozwiązując zadania związane z bohaterami serii książek o Smerfach. Do przedszkola wszyscy wrócili zadowoleni.

Wtorek 19 marca 2024

Bogdan, Jan, Józef, Leoncjusz, Marceli, Marek