02-11-2023

MEDIATEKA

"Jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi..." Albert Einstein
Kolejną grupą, która odwiedziła MEDIATEKĘ była grupa VI. Tym razem zajęcia w bibliotece dotyczyły sposobu życia pszczół. Podczas spotkania  dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą ważnej roli życia pszczół dla ludzi, etapów narodzin pszczoły, pracy pszczelarza i narzędzi potrzebnych do jego pracy. Zabawy ruchowe, zagadki, rebusy podkreśliły atrakcyjność zajęć. Przedszkolaki wróciły bardzo zadowolone.
W dniu 31 października w grupie III odbyła się dyskoteka z okazji święta HALLOWEEN. Jak wiadomo, jest to święto obchodzone w krajach anglojęzycznych. Tego dnia organizuje się bale przebierańców i różnego rodzaju bale tematyczne, gdzie główną atrakcją stają się wymyślne kostiumy. Nasze dzieciaki również skorzystały z okazji do przebieranek i zaprezentowały swoje stroje. Wszyscy świetnie się bawili.

WYJAZD DO MEDIATEKI

Dzieci z grupy V wybrały się na zajęcia do MEDIATEKI. Dzieci zapoznały się z wyglądem MEDIATEKI, dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczać książki oraz wzięły udział w zajęciach.

WYJAZD DO MOK

Grupa III wybrała się do MOK-u na spektakl "Porady Lisa Witalisa". Przedstawienie bardzo się podobało. Dzieci wróciły zadowolone.

KARMNIKI

Grupa I "Motylki" przygotowała karmniki dla ptaszków. Czas rozpocząć przygotowania do zimy.
22-10-2023

SPOTKANIE AUTORSKIE

Dnia 19 października dzieci z grup III i VI wzięły udział w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Skibińską, bajkopisarką i autorką ilustracji do legend piotrkowskich. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych utworów, a na koniec spotkania powstała wspólna praca przedstawiająca "smoka piotrkowskiego". Bardzo dziękujemy za wizytę!
22-10-2023

AKCJA CHARYTATYWNA

Pomaganie innym jest niezwykle ważne. Od najmłodszych lat uczymy się dbać o naszych "braci mniejszych". Od 18 października do 22 listopada zbieramy karmę dla zwierząt naszego piotrkowskiego schroniska. Pomagam bo umiem!
14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim pracownikom naszego przedszkola składamy życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podwjmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Dzieciom i rodzicom dziękujemy za pamięć.
05-10-2023

ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Dnia 4 października dzieci z grup III i VI wzięły udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Zakład Usług Komunalnych HAK. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. Dzieci rozpoznawały materiały, z których wykonane były odpady, a następnie segregowały je do odpowiednich pojemników. Przedszkolaki świetnie współpracowały i z wielkim zaangażowaniem oraz radością uczestniczyły w zabawach ekologicznych.
30-09-2023

DZIEŃ CHŁOPAKA

Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta.
Przyjmij proszę te życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia.
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!

W naszym przedszkolu nie zabrakło wrażeń z okazji Święta Chłopców. Grupy III i VI wzięły udział w WARSZTATACH EKSPERYMENTALNYCH. W grupach I, II, IV i V również nie zabrakło atrakcji. Były wesołe zabawy, konkursy. A wszystkie dzieci otrzymały upominki.

Piątek 26 kwietnia 2024

Marcelin, Klarencjusz, Spycimir, Klet, Marzena, Artemon