Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

16-02-2022

Hania i Kacper z grupy II brali  udział w festiwalu pt. " Zima w wierszu i piosence" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 1. Dzieciaki  zaprezentowały piosenkę  pt. "Zimowa poleczka" i otrzymały upominki oraz dyplom dla przedszkola. Serdecznie gratulujemy!
Dnia 10 grudnia 2021 r. dzieci z grupy III i V uczestniczyły na terenie Mediateki w spotkaniu
z pisarką Elżbietą Stępień, mieszkanką Radomska, autorką powieści adresowanych do dorosłych jak i pełnych magii książek dla dzieci a także pasjonatką wspierania twórczości literackiej dzieci.
Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem  słuchały opowieści autorki. Podczas czytania wybrane dzieci za pomocą ruchu i rekwizytów  inscenizowały czytany tekst.  Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało książkę z dedykacją od autorki. Dziękujemy za spotkanie.
 
09-02-2022

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez dzieci i dorosłych.
Bal karnawałowy to szczególny dzień dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki nie mogły się doczekać, kiedy założą swoje wymarzone stroje i zaprezentują się wśród kolegów i koleżanek w przedszkolu. Dzieci  przebrane były za bohaterów znanych bajek. W poszczególnych salach można było spotkać: wróżki, księżniczki, delikatne motylki, pszczółki, kotki, rycerzy, indian, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana......
Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 4 lutego 2022 roku i przebiegała w trochę innej formie. Ze względu na obecnie panującą pandemię wszystkie grupy bawiły się w swoich salach, pięknie przystrojonych w kolorowe balony, serpentyny, papierowe girlandy. Przedszkolaki w poszczególnych grupach bawiły się przy muzyce, chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez panie konkursach, pląsach, grach sprawnościowych i zabawach muzyczno- ruchowych. Zabawa upłynęła pod znakiem fantastycznych humorów, śmiechu oraz żartów.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.
 
Okres Bożego Narodzenia to niewątpliwie czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.
W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek
w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. W tym roku odbyły się aż trzy przedstawienia jasełkowe.
 Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści
z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.
 
6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo wyczekiwany gość.Miał czerwony strój, długą białą brodę i duży czerwony worek
z prezentami. To był MIKOŁAJ bardzo wesoły i rozmowny. Przedszkolaki do tego spotkania długo się przygotowywały, nauczyły się piosenek i wierszyków, które podczas spotkania zaprezentowały. Święty Mikolaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i piękne prezeny i zapraszamy za rok.
Przed świętami Bożego Narodzenia i mroźną zimą pamiętamy o wszystkich, również o zwierzętach z naszego schroniska. Od najmłodszych lat uczymy się czym jest bezinteresowna pomoc i wolontariat. Dziekujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę.
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. W tym dniu bohaterami są nasi pluszowi przyjaciele, towarzysze smutnych i radosnych chwil w naszym życiu. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.
W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Przedszkolaki  brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne i jadły wafle z miodem - misiowym przysmakiem. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. 
24-11-2021

Moja Mała Ojczyzna


Grupa VI "Żabki" tegoroczny Dzień Niepodlegości obchodziła w sposób wyjątkowy. Braliśmy udział w konkursie pt. "Moja Mała Ojczyzna" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 5, uczestnicząc w zajęciach, dzięki, którym poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat naszego kraju i regionu. Gratulujemy dzieciom z grupy VI tak szerokiej wiedzy.
Kolejny rok i nastepna edycja organizowanego przez nasze przedszkole festiwalu. Bardzo dziękujemy za ciekawe i nowatorskie aranżacje utworów o tematyce jesienne, a także za niezwykłe scenografie będące wspaniałym tłem dla młodych wykonawców. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział. Już nie możemy się doczekać kolejnych edycji.

Czwartek 08 grudnia 2022

Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola