WIZYTA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

PIERWSZA POMOC NIUS 2
W naszym przedszkolu gościliśmy ratowników medycznych. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.
Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy).
Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego.