WYCIECZKA "BIEDRONEK" DO PRZYBYNOWA

Przybynów
27 września 2022 roku sześciolatki udały się na edukacyjną przygodę  do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Skałką”. Na miejscu na dzieci, czekała ciepła herbatka ze słodkim poczęstunkiem. Z pełnymi brzuszkami przedszkolaki rozpoczęły przygodę podróżą „Jurajskim Ekspressem”, który to przewiózł dzieci po najbliższej okolicy. Następnym punktem wycieczki było  zwiedzanie doskonale zachowanego skansenu Wsi Jurajskiej – był to swoisty wehikuł czasu i powrót do dawnej, polskiej wsi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, jak żyło się w dawnych czasach i oglądały dawne przedmioty codziennego użytku. Jednak największą atrakcją dla naszych przedszkolaków stała się lekcja przyrody z żywymi zwierzątkami w tutejszym MINI ZOO. Podziwialiśmy tam piękne pawie, sympatyczne kózki, osiołki, owce, kucyki, lamy, dzikie kaczki, a nawet spotkaliśmy wielbłąda i kangura. Kolejną atrakcją naszej przygody były warsztaty edukacyjne pt. „Jak pszczoły uratowały ziemię?” Przedszkolaki dowiedziały się jak odróżniać pszczołę od osy i jak ważną rolę spełniają pszczoły w naszym życiu.  Było super!!! Nie zabrakło słodkich niespodzianek – waty cukrowej i ciasteczek oraz pysznej zupki pomidorowej. Z uśmiechem na twarzy i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola. Edukacyjna wycieczka była dla przedszkolaków niezapomnianą przygodą i jednocześnie bardzo wartościową rozrywką.