Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

Pożegnanie 6-latków to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycielek. Kończy się bowiem 4-letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy. Dzieci z zagubionych i nieśmiałych maluszków stają się samodzielnymi, odważnymi, ciekawymi świata starszakami.
Uroczyste pożegnania już za nami ,Wzruszenie połączone z radością towarzyszyło nam od samego rana, mamy świadomość, że to ostatnie chwile beztroskiego dzieciństwa. Już niedługo czekają na nas nowe wyzwania.  Pod czujnym okiem Pań dzieci przygotowywały prezentację swoich umiejętności – a tym samym wzbogaciły ten dzień swoim występem artystycznym, dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas. Starszaki śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Po części artystycznej dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.
27-06-2022

Wycieczka 6-latków

Dzieci z grup III, IV, V, VI wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do ZOO SAFARI w Borysewie. Przemierzając alejki zoo kolejką mieliśmy okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, ich wygląd oraz dowiedzieć się z opowieści przewodnika o trybie ich życia. Świetną atrakcją była możliwość obejrzenia karmienia białego tygrysa bengalskiego oraz pokaz umiejętności foki Dawida. Zawitaliśmy także do MINI Zoo, gdzie każdy z nas miał okazje pogłaskać niesforne kózki, owce. Dzieci uczestniczyły także w pogadance o życiu i zwyczajach jeża madagarskiego, szynszyla oraz agamy brodatej. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.
 
 
 
 
W dniu 9 czerwca 2022 roku dzieci z grupy II „Biedronki” pojechały na wycieczkę do Orientarium i Zoo w Łodzi. Przedszkolaki zobaczyły wspaniałe okazy zwierząt, w tym największego w Europie słonia indyjskiego oraz najdłuższego krokodyla, który mierzył aż 5m 15cm i był naprawdę ogromny! Duże wrażenie na przedszkolakach zrobiły również rekiny, płaszczki oraz inne morskie stworzenia, które na co dzień zamieszkują Azję południowo-wschodnią. Ciesząc się sobą i piękną pogodą dzieci  zwiedziły również zewnętrzną część  ZOO. Cała wycieczka była bardzo udana, szczęśliwi i zmęczeni oraz zadowoleni wszyscy wrócili do swoich domów. Pozostały wspomnienia.
 
Dnia 24.05.2022 roku odbył się konkurs matematyczny ,,MATEMATYKA NA TY." w którym uczestniczyły  pięciolatki i sześciolatki z naszego przedszkola oraz 6 – latki z Przedszkola Samorządowego nr 15. Konkurs odbył się w ramach projektu ,,Rosnę z matematyką”.
Celem konkursu było prezentowanie przez dzieci umiejętności matematycznych nabytych w przedszkolu, kształtowanie dojrzałości. emocjonalnej, umiejetności pokonywania trudności i pracy w zespole.
Konkurs przebiegał w formie gry planszowej, której pola umieszczone zostały na dywanie. Dzieci świetnie się bawiąc rozwiązywały zadania z zakresu:
- kodowania i dekodowania informacji,
- układania sekwencji według rozpoczętego kodu,
- rozwiązywania zadań tekstowych,
- układania obrazka wzdłuż osi symetrii,
- stosowania liczebników porządkowych,
- porównywania ciężaru przedmiotów.
Konkurs zakończono wręczeniem pamiątkowych dyplomów, nagród oraz zabawami przy muzyce. Organizatorkami konkursu były nauczycielki Danuta Matuschkiewicz i Dorota Szulc.
25 maja 2022r. dzieci z grupy V gościły swoje mamy.  Był to czas, kiedy mama i dziecko  wspólnie  rozwiązywali zadania matematyczne polegające na kodowaniu, liczeniu, porównywaniu długości.
Były też prowadzone  zabawy z chustą animacyjną, balonami oraz zabawy  ilustrujące treść piosenek Spotkanie dodatkowo uatrakcyjnił występ artystyczny dzieci oraz wręczenie samodzielnie wykonanych upominków mamom. 
 
Dzieci z grupy V - Matylda Baryła i Franciszek Karczewski reprezentowały PS nr 19 w XX edycji konkursu ekologicznego pod hasłem: "W zgodzie z przyrodą", który odbył się dnia 27 maja b.r. w Przedszkolu Samorządowym nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestnicy otrzymali dyplom oraz rzeczowe nagrody.
 
05-06-2022

DZIEŃ DZIECKA


Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki.  W naszym przedszkolu od samego rana panowała atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Zaraz po śniadaniu nauczycielki przygotowały niespodziankę dla dzieci - przedstawienie o Kubie i Bubie w oparciu o książkę Grzegorza Kasdepke "Bon czy ton". Przedszkolaki poznały, czym jest savoir-vivre. Po przedstawieniu każda grupa świętowała Dzień Dziecka w swojej grupie. Były konkursy, zabawy muzyczno-ruchowe: "Kaczuchy", "Dwóm tańczyć się zachciało", "Boogie-woogie" i inne. Dzieci z grupy IV wybrały się na wycieczkę do pizerii, a do dzieci z grupy I i II został zaproszony animator, który w ogrodzie przedszkolnym za pomocą urządzenia robił wielkei bańki mydlane. Dużą atrakcją było też malowanie twarzy - dzieci mogły wybrać sobie malunek na twarz. Mamy nadzieje, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie długo wspominany przez dzieci.

 
05-06-2022

"BON CZY TON"

1 czerwca to szczególny dzień w roku - Dzień Dziecka. Podtrzymując tradycję  przedszkola, my nauczyciele przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych dzieci – przedstawienie  o Kubie i Bubie w oparciu o książkę Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton”. Dzieci poznały czym jest savoir-vivre i jak ciekawe przygody mieli bliźniacy stworzeni przez Kasdepkę
 
W Miejskiej Bibliotece Publicznej bywamy ostatnio często. Przyjeżdżamy tam na lekcje biblioteczne, zwiedzanie, konkursy. Tym razem 21 maja 2022 roku grupa II i V przyjechała do Mediateki na spotkanie z Panem Poetą, a właściwie z Piotrem Reskim, bajkopisarzem, animatorem, autorem zabawnych rymowanek i opowieści z morałem dla dzieci. Pan poeta czytał nam napisane przez siebie książki, które wspólnie opowiadaliśmy. Ale to nie wszystko, w czasie spotkania były również zabawy ruchowe np. z chustą Klanza i najciekawszy punkt to przebieranie się według własnego pomysłu. Na koniec spotkania każde dziecko dostało skrzydła, które ozdabiało kolorowymi piórkami. Spotkanie z panem poetą bardzo nam się podobało.
 
19 maja dzieci z grupy II i III wyjechały do Osady Leśnej w Kole. W tym dniu przedszkolaki nie oglądały zwierząt, a bawiły się wraz z rodzicami. Zabawy to liczenie, łowienie, porównywanie długości itp. Jednym słowem rodzice wspólnie z dziećmi rozwiązywali zadania matematyczne przygotowane przez swoje panie. Wyjazd ten odbył się w ramach projektu "Rosę z matematyką". Dzieci i rodzice bawili się bardzo dobrze. To był czas, kiedy mama, tata i dziecko mogli razem spędzić czas  na świeżym powietrzu. Dzieci pod okiem rodziców doskonalili swoje umiejętności matematyczne. Dokumentacją tego  są zdjęcia, które znajdują się pod tekstem.

Poniedziałek 27 czerwca 2022

Włodzisław, Cyryl, Bożydar