Jesiennym kolororem, który dominował w piątek 17 listopada w naszym przedszkolu był kolor pomarańczowy. Wiele wydarzeń, które miały miejsce w tym dniu były zabarwione na pomarańczowo: srtoje dzieci, pań, wystrój przedszkola. Pomarańczowe były owoce, warzywa, soczki oraz rekwizyty do zabaw. W tym dniu dzieci szukały, gdzie ukrył się kolor pomarańczowy, rozróżniały warzywa i owoce, wykonywały soki. Oczywiści nie zabrakło też zabaw muzyczno - ruchowych z kolorem pomarańczowym.
Dnia 14 listopada grupa III odwiedziła MEDIATEKĘ. Dzieci wzięły udział w zajęciach organizowanych przez Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA). To interaktywna wystawa wzorowana na Centrum Nauki Kopernik. Dzieci miały możliwość wykonania ciekawych doświadczeń. Zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom. Wróciły zadowolone.
"Jest takie miejsce na mapie świata -
Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi
serce!"

Dziś w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. Właśnie 11 listopada 1918r. po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Aby upamiętnić tę ważną datę dzieci przyszły dziś do przedszkola ubrane na galowo. Przyłączając się do akcji SZKOŁA DO HYMNU o godzinie 11.11. wszyscy odśpiewaliśmy HYMN POLSKI.
8 listopada w naszym przedszkolu odbył się festiwal "JESIEŃ W WIERSZU I PIOSENCE". Festiwal uroczyście rozpoczęły dzieci z grupy III (Ważki) prezentując piosenkę "Jesień malarka". Następnie swoje umiejętności wokalne i recytatorskie zaprezentowały dzieci z 11 piotrkowskich przedszkoli. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody i upominki. Na zakończenie ponownie dzieci z grupy "Ważki" zaprezentowały piosenkę "Dwa malutkie jeże", w której śpiew włączyli się wszyscy uczestnicy festiwalu. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Dziękujemy wszystkim za udział w festiwalu. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i rodziców, którzy przygotowali dzieci do występów.
02-11-2023

MEDIATEKA

"Jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi..." Albert Einstein
Kolejną grupą, która odwiedziła MEDIATEKĘ była grupa VI. Tym razem zajęcia w bibliotece dotyczyły sposobu życia pszczół. Podczas spotkania  dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą ważnej roli życia pszczół dla ludzi, etapów narodzin pszczoły, pracy pszczelarza i narzędzi potrzebnych do jego pracy. Zabawy ruchowe, zagadki, rebusy podkreśliły atrakcyjność zajęć. Przedszkolaki wróciły bardzo zadowolone.
W dniu 31 października w grupie III odbyła się dyskoteka z okazji święta HALLOWEEN. Jak wiadomo, jest to święto obchodzone w krajach anglojęzycznych. Tego dnia organizuje się bale przebierańców i różnego rodzaju bale tematyczne, gdzie główną atrakcją stają się wymyślne kostiumy. Nasze dzieciaki również skorzystały z okazji do przebieranek i zaprezentowały swoje stroje. Wszyscy świetnie się bawili.

WYJAZD DO MEDIATEKI

Dzieci z grupy V wybrały się na zajęcia do MEDIATEKI. Dzieci zapoznały się z wyglądem MEDIATEKI, dowiedziały się, w jaki sposób można wypożyczać książki oraz wzięły udział w zajęciach.

WYJAZD DO MOK

Grupa III wybrała się do MOK-u na spektakl "Porady Lisa Witalisa". Przedstawienie bardzo się podobało. Dzieci wróciły zadowolone.

KARMNIKI

Grupa I "Motylki" przygotowała karmniki dla ptaszków. Czas rozpocząć przygotowania do zimy.
22-10-2023

SPOTKANIE AUTORSKIE

Dnia 19 października dzieci z grup III i VI wzięły udział w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Skibińską, bajkopisarką i autorką ilustracji do legend piotrkowskich. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych utworów, a na koniec spotkania powstała wspólna praca przedstawiająca "smoka piotrkowskiego". Bardzo dziękujemy za wizytę!

Piątek 29 marca 2024

Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl