Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto to? Oczywiście koty.
 W piątek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”.
W tym dniu dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają.
Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach :"Uciekaj myszko,  „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek” oraz konkursy.
Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.

Do grona czytających w grupie VI dołączył tata Hani, czytając bardzo zabawną pozycję, pt. "Obciachowe pomysły taty Oli". Było sporo humoru, śmiechu i zabawy. Dzieci były zachwycone. Dziękujemy za zaangażowanie.
Każdego dnia myślimy o nasych kochanych dziadkach i babciach, dziś udało nam się naszą miłość ubrać w słowa. Grupy "Motylki" i "Biedronki" wystapiły dla babć i dziadków.
,,Motylki " dziś przeniosły się do świata baśni i bajek. Pomógł im w tym teatr pełen tajemnic i magii.
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnuczęta mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk- na tę okazję każdy prezent jest dobry.
Każda grupa pod czujnym okiem wychowawczyń  przygotowała program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem, a duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta. Po części artystycznej, dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

25-01-2024

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są bale, maskarady i pochody. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było w dniu 24.01.2024 roku w naszym przedszkolu,  gdzie odbył się Wielki Bal Karnawałowy pt. „KRAINA LODU”,  który prowadziły dwie animatorki: Ola i  Anita . Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Kolorowe światła, balony i  wiele innych dekoracji zrobił na dzieciach ogromne wrażenie.
W tym dniu  w przedszkolu już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka,. Radości przedszkolaków nie było końca. Dzieci świetnie bawiły się przy rytmach czaczy, samby, walczyka i  innych dziecięcych przebojach, chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkursach, pląsach i zabawach muzyczno- ruchowych. Kolorowe pociągi, tańce z balonami, szalone pląsy przy muzyce, nauka tańca oraz układów tanecznych wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie.
Zapraszamy do galerii zdjęć, która jest pod tekstem.

Kolejne warsztaty muzyczne grupy IV z Panią Justyną. Tym razem to przez muzykę staraliśmy się poznać zimę, jej magię i to jak możemy się z niej cieszyć oraz w jaki sposób możemy za pomocą różnych instrumentów muzycznych przedstawić jej piękno. Graliśmy na janczarach i marakasach . Bawiliśmy się przy dźwiękach pianina i ukulele.
10-01-2024

BAL KARNAWAŁOWY

24 styczniaa 2024 roku w naszym przedszkolu odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY. Na balu będą robione zdjęcia. Bliższe informacje na temat balu, zdjęć u wychowawców w grupach. Serdecznie zapraszmy wszystkie dzieci i życzymy miłej zabawy.
21-12-2023

WESOŁYCH ŚWIĄT

21-12-2023

JASEŁKA

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność oraz miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci, jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują ich nadejścia.
Ten magiczny czas, tę piękną atmosferę, dało się odczuć również w Przedszkolu Samorządowym numer 19 w Piotrkowie Tryb. By dodatkowo umilić czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, dzieciaki z poszczególnych grup  w przedświątecznym tygodniu sprawiły wielką radość swoim bliskim wystawiając jasełka bożonarodzeniowe

Sobota 20 kwietnia 2024

Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn