POBYT W OŚRODKU EDUKACJI I REHABILITACJI ZWIERZĄT W KOLE

koło nius
Dnia 21 września 2021 roku grupa II "Biedronki" korzystając ze słonecznej pogody wabrała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole. Głównym celem wycieczki było poznanie lasu i jego mieszkańców. Po osadzie oprowadzał nas Pan Paweł Kowalski, który w bardzo ciekawie opowiadał nam o zwierzętach znajdujących się pod jego opieką oraz o ich zwyczajach. Dowiedzieliśmy się również, że na terenie ośrodka znajduje się punkt alarmowao - dyspozycyjny, którego celem jest obserwacja terenów leśnych w rejonie Piotrkowa Trybjunalskiego. W wolnym czasie dzieci swobodnie bawiły się na świeżym powietrzu. Przedszkolaki z wycieczki wróciły bardzo zadowolone. Poglębiły i poszerzyły wiedzę przyrodniczą.