08-10-2022

Gr VI w Mediatece

W krainie kolorów...
27 września 2022 roku sześciolatki udały się na edukacyjną przygodę  do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Skałką”. Na miejscu na dzieci, czekała ciepła herbatka ze słodkim poczęstunkiem. Z pełnymi brzuszkami przedszkolaki rozpoczęły przygodę podróżą „Jurajskim Ekspressem”, który to przewiózł dzieci po najbliższej okolicy. Następnym punktem wycieczki było  zwiedzanie doskonale zachowanego skansenu Wsi Jurajskiej – był to swoisty wehikuł czasu i powrót do dawnej, polskiej wsi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, jak żyło się w dawnych czasach i oglądały dawne przedmioty codziennego użytku. Jednak największą atrakcją dla naszych przedszkolaków stała się lekcja przyrody z żywymi zwierzątkami w tutejszym MINI ZOO. Podziwialiśmy tam piękne pawie, sympatyczne kózki, osiołki, owce, kucyki, lamy, dzikie kaczki, a nawet spotkaliśmy wielbłąda i kangura. Kolejną atrakcją naszej przygody były warsztaty edukacyjne pt. „Jak pszczoły uratowały ziemię?” Przedszkolaki dowiedziały się jak odróżniać pszczołę od osy i jak ważną rolę spełniają pszczoły w naszym życiu.  Było super!!! Nie zabrakło słodkich niespodzianek – waty cukrowej i ciasteczek oraz pysznej zupki pomidorowej. Z uśmiechem na twarzy i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola. Edukacyjna wycieczka była dla przedszkolaków niezapomnianą przygodą i jednocześnie bardzo wartościową rozrywką.

NAJLEPSZE ŻYCZENIA!!!
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20.09. w czwartek kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka.  W tym dniu nie zabrakło okazji do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji.  Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.
Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

23 września do wspólnych zabaw zaprosiła nas żółta kredka.
18-09-2022

DZIEŃ KROPKI

15 września obchodziliśmy Dzień Kropki
15-09-2022

WIZYTA W BIBLIOTECE

Cudowna pogoda sprzyja spacerom. 14 września grupa VI  "Motylki" odwiedziły bibliotekę. Zobaczyliśmy ile książek mieści się na półkach i jak się je wypożycza. Dzięki tej wizycie poznalismy przygody Nudzimisia.

Sobota 20 kwietnia 2024

Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn