Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

04-03-2022

POMOC DLA UKRAINY


Nasze miasto uruchamia Miejskie Punkty Zbiórki Darów dla Ukraińców. Podajemy lokalizacje oraz wytyczne dotyczące listy produktów, jakie będą w nich przyjmowane.Zwracamy się z apelem, aby wszystkie organizacje, stowarzyszenia, firmy, osoby prywatne przekazywały zebrane dary za pośrednictwem Miejskich Punktów Zbiórki Darów.
Wojewoda łódzki uruchomił specjalny adres mailowy lodzkiedlaukrainy@lodz.uw.gov.pl gdzie każdy może zgłaszać chęć niesienia pomocy. Jeśli ktoś chce za naszym pośrednictwem przekazać swoje dane do tworzonej prywatnej bazy lokalowej może to zrobić pod numerem telefonu
 44 732-36-61. Przekażemy te dane do bazy tworzonej przez służby wojewody.

MIEJSKIE PUNKTY ZBIÓRKI DARÓW:
1. ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 2 (UL. DMOWSKIEGO 38E): Od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00 oraz w weekend 08.00-12:00)
2. ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PLACÓWEK OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH NR 3 (UL. BRONIEWSKIEGO 16 - "BUDOWLANKA"): od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-18:00
3. SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY (al. 3  Maja 28/34) od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-18:00
4. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 (UL. WYSOKA 28/38): od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-18:00
5. WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU REHABILITACYJNEGO DDPS (UL. ZAMKOWA 5) - od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00

Szczegółowe dane:  https://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/miejskie-punkty-zbiorki-darow-r18562Lista produktów i środków:

Odzież i okrycie
Koce zwykłe i termiczne
Śpiwory
Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej
Materace
Ubrania (nowe lub używane w dobrym stanie)
Płaszcze przeciwdeszczowe

Środki higieny i czystości
Płyny do kąpieli / pod prysznic / mydło
Dezodoranty
Pasta do zębów
Szczoteczki do zębów
Grzebienie
Bielizna damska, męska, dziecięca
Podpaski
Pampersy
Pieluchy dla dorosłych
Papier toaletowy i ręczniki papierowe
Ręczniki (w tym z mikrofibry)
Worki na śmieci
Środki dezyfekujące / alkohol do dezynfekcji
Maski filtrujące lub jednorazowe

Żywność
Woda
Żywność do szybkiego przygotowania (instant)
Batony (w tym energetyczne)
Bakalie, orzechy
Konserwy
Makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania
Narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)

Inne
Zapałki
Baterie, powerbanki
Oświetlenie, w tym latarki
Świece
Zestawy pierwszej pomocy

Czego nie przekazujemy w ramach pomocy humanitarnej?
Broń palna (w tym gazowa, hukowa itp.)
Broń biała
Hełmy, elementy opancerzenia, umundurowania
Inny sprzęt militarny i paramilitarny
Produkty, których wywóz z terytorium RP wymaga koncesji lub zezwolenia
Żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia, trudno przechowywalna
Inne produkty, które nie stanowią pomocy humanitarnej
  
Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Rosnę z matematyką”. Projekt sponsorowany jest przez mBank. 
Tytuł naszego projektu brzmi  „ Z matematyką na Ty”, realizowany od 1 marca 2022 roku do 30 czerwca 2022 roku.  Uczestniczyć w nim będą grupy II, III, IV, V i VI.
Celem  projektu, jest:
- kształtowanie kompetencji matematycznych dzieci poprzez różnego rodzaju działania,
- poszerzenie oferty edukacyjnej przedszkola poprzez: wykorzystanie  programów multimedialnych, nowych zestawów pomocy,
- organizacja konkursu matematycznego, prowadzenie zajęć z wykorzystaniem elementów edukacji matematycznej w oparciu o metody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej,
- wykorzystanie tablicy multimedialnej w nauczaniu matematyki, 
- promowanie dobrych praktyk edukacyjnych wśród rodziców
 
         Informacje o projekcie umieszczać będziemy na stronie internetowej naszego  przedszkola w zakładce Rodzice -GRANT - STREFA DLA RODZICA  Zapraszamy do jej odwiedzania. 
 
27-02-2022

TŁUSTY CZWARTEK

 Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, chrustów pączków nasmażyła”. Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – tłusty czwartek. Dzieci  poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe, taneczne oraz zajęcia plastyczne. Przedszkolaki zrobiły z papieru fantastyczne pączki i faworki. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączkó przygotowanych przez panie z kuchni.
27-02-2022

DZIEŃ CZERWONY

Dni kolorowe w naszym przedszkolu zagościły na dobre. 21 lutego obchodziliśmy DZIEŃ CZERWONY. Tego dnia motywem wszystkich działań była oczywiście czerwień. Celem zorganizowania zajęć z kolorem czerwonym było zwrócenie uwagi na rozpoznawanie czerwonych owoców i warzyw, dzielenie ich na zbiory, rozróżnianie figur geometrycznych oraz rozwijanie spostrzegania wzrokowego, sprawności manualne i myślenia. Wszystkie dzieci i panie przyszły  w tym dniu ubrane w tym kolorze. W trakcie zabaw i działań edukacyjnych dzieci uczyły się również jak jeść zdrowo i kolorowo! W trakcie zabaw dominował również kolor czerwony.  Na koniec przedszkolaki wykonały fantastyczne "czerwone" prace plastyczne.
 
16-02-2022

Hania i Kacper z grupy II brali  udział w festiwalu pt. " Zima w wierszu i piosence" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe Nr 1. Dzieciaki  zaprezentowały piosenkę  pt. "Zimowa poleczka" i otrzymały upominki oraz dyplom dla przedszkola. Serdecznie gratulujemy!
Dnia 10 grudnia 2021 r. dzieci z grupy III i V uczestniczyły na terenie Mediateki w spotkaniu
z pisarką Elżbietą Stępień, mieszkanką Radomska, autorką powieści adresowanych do dorosłych jak i pełnych magii książek dla dzieci a także pasjonatką wspierania twórczości literackiej dzieci.
Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem  słuchały opowieści autorki. Podczas czytania wybrane dzieci za pomocą ruchu i rekwizytów  inscenizowały czytany tekst.  Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało książkę z dedykacją od autorki. Dziękujemy za spotkanie.
 
09-02-2022

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez dzieci i dorosłych.
Bal karnawałowy to szczególny dzień dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki nie mogły się doczekać, kiedy założą swoje wymarzone stroje i zaprezentują się wśród kolegów i koleżanek w przedszkolu. Dzieci  przebrane były za bohaterów znanych bajek. W poszczególnych salach można było spotkać: wróżki, księżniczki, delikatne motylki, pszczółki, kotki, rycerzy, indian, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, Batmana......
Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 4 lutego 2022 roku i przebiegała w trochę innej formie. Ze względu na obecnie panującą pandemię wszystkie grupy bawiły się w swoich salach, pięknie przystrojonych w kolorowe balony, serpentyny, papierowe girlandy. Przedszkolaki w poszczególnych grupach bawiły się przy muzyce, chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez panie konkursach, pląsach, grach sprawnościowych i zabawach muzyczno- ruchowych. Zabawa upłynęła pod znakiem fantastycznych humorów, śmiechu oraz żartów.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.
 
Okres Bożego Narodzenia to niewątpliwie czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.
W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do Jasełek
w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. W tym roku odbyły się aż trzy przedstawienia jasełkowe.
 Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści
z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.
 

Poniedziałek 27 czerwca 2022

Włodzisław, Cyryl, Bożydar