28-02-2024

KONCERT MUZYCZNY

Dnia 28.02.2024. odbył się kolejny koncert muzyczny zatytułowany "Znamy to, czy nie?" Gościem specjalnym koncertu był Pan Piotr, który zaprezentował dzieciom grę na perkusji akustycznej. Poza tym dzieci miały możliwość poznania mniej znanych instrumentów, takich jak: kij deszczowy, bębenek burzowy, żabka, bociek czy wibraslap. Nie obyło się także bez wspólnej gry na instrumentach i śpiewu. Dzieci były zadowolone.
w dniu 27.02.2024. przedstawiciele grupy 3 uczestniczyli w międzyprzedszkolnym konkursie "Zima śliczna - ekologiczna". Celem konkursu było propagowanie postaw proekologicznych. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie ekologicznego stroju z materiałów przeznaczonych do recyklingu, zaśpiewanie piosenki o tematyce zimowej nawiązującej do ekologii oraz wykazanie się wiadomościami w konkursie tematycznym.
25-02-2024

"WAŻKI" W KINIE

W dniu 21 lutego 2024 roku grupa „Ważki” wybrała się do kina HELIOS na film  "Katak", bohater animacji, jak wiele dzieci, marzy o tym, by być dorosłym. By udowodnić swą dorosłość rusza w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu zaginionej rodziny. Pomagają mu w tym dwaj przyjaciele. Film o wartościach takich jak przyjaźń i miłość. Dzieci z kina wróciły zadowolone i do końca dnia wspominały film, który oglądały w kinie.

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto to? Oczywiście koty.
 W piątek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”.
W tym dniu dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają.
Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach :"Uciekaj myszko,  „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek” oraz konkursy.
Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.

Do grona czytających w grupie VI dołączył tata Hani, czytając bardzo zabawną pozycję, pt. "Obciachowe pomysły taty Oli". Było sporo humoru, śmiechu i zabawy. Dzieci były zachwycone. Dziękujemy za zaangażowanie.
Każdego dnia myślimy o nasych kochanych dziadkach i babciach, dziś udało nam się naszą miłość ubrać w słowa. Grupy "Motylki" i "Biedronki" wystapiły dla babć i dziadków.
,,Motylki " dziś przeniosły się do świata baśni i bajek. Pomógł im w tym teatr pełen tajemnic i magii.
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnuczęta mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk- na tę okazję każdy prezent jest dobry.
Każda grupa pod czujnym okiem wychowawczyń  przygotowała program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem, a duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta. Po części artystycznej, dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

25-01-2024

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to niezwykle miła tradycja, bardzo lubiana przez każdego począwszy od tych najmłodszych, aż do tych w sile wieku. Jest to czas przepełniony muzyką i świetną zabawą, gdzie ważnym elementem są bale, maskarady i pochody. Dla naszych przedszkolaków bal karnawałowy to dzień wyjątkowy, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Tak też było w dniu 24.01.2024 roku w naszym przedszkolu,  gdzie odbył się Wielki Bal Karnawałowy pt. „KRAINA LODU”,  który prowadziły dwie animatorki: Ola i  Anita . Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Kolorowe światła, balony i  wiele innych dekoracji zrobił na dzieciach ogromne wrażenie.
W tym dniu  w przedszkolu już od rana rozbrzmiewała wesoła muzyka,. Radości przedszkolaków nie było końca. Dzieci świetnie bawiły się przy rytmach czaczy, samby, walczyka i  innych dziecięcych przebojach, chętnie uczestniczyły w przygotowanych konkursach, pląsach i zabawach muzyczno- ruchowych. Kolorowe pociągi, tańce z balonami, szalone pląsy przy muzyce, nauka tańca oraz układów tanecznych wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie.
Zapraszamy do galerii zdjęć, która jest pod tekstem.

Kolejne warsztaty muzyczne grupy IV z Panią Justyną. Tym razem to przez muzykę staraliśmy się poznać zimę, jej magię i to jak możemy się z niej cieszyć oraz w jaki sposób możemy za pomocą różnych instrumentów muzycznych przedstawić jej piękno. Graliśmy na janczarach i marakasach . Bawiliśmy się przy dźwiękach pianina i ukulele.

Czwartek 02 maja 2024

Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty, Zygmunt, Anatol