Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo wyczekiwany gość.Miał czerwony strój, długą białą brodę i duży czerwony worek
z prezentami. To był MIKOŁAJ bardzo wesoły i rozmowny. Przedszkolaki do tego spotkania długo się przygotowywały, nauczyły się piosenek i wierszyków, które podczas spotkania zaprezentowały. Święty Mikolaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i piękne prezeny i zapraszamy za rok.
Przed świętami Bożego Narodzenia i mroźną zimą pamiętamy o wszystkich, również o zwierzętach z naszego schroniska. Od najmłodszych lat uczymy się czym jest bezinteresowna pomoc i wolontariat. Dziekujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę.
Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. W tym dniu bohaterami są nasi pluszowi przyjaciele, towarzysze smutnych i radosnych chwil w naszym życiu. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.
W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, oglądały o nich bajki, prezentację przedstawiającą ilustracje i imiona różnych misiów. Przedszkolaki  brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne i jadły wafle z miodem - misiowym przysmakiem. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. 
24-11-2021

Moja Mała Ojczyzna


Grupa VI "Żabki" tegoroczny Dzień Niepodlegości obchodziła w sposób wyjątkowy. Braliśmy udział w konkursie pt. "Moja Mała Ojczyzna" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 5, uczestnicząc w zajęciach, dzięki, którym poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat naszego kraju i regionu. Gratulujemy dzieciom z grupy VI tak szerokiej wiedzy.
Kolejny rok i nastepna edycja organizowanego przez nasze przedszkole festiwalu. Bardzo dziękujemy za ciekawe i nowatorskie aranżacje utworów o tematyce jesienne, a także za niezwykłe scenografie będące wspaniałym tłem dla młodych wykonawców. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział. Już nie możemy się doczekać kolejnych edycji.
11 listopada-Odzyskanie Niepodległości. O patriotyzmie, szacunku do wartości najlepiej mówią dzieci. Jak co roku spotkaliśmy się aby odśpiewać hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego", nie zabrakło również wykonań innych utworów o tematyce patriotycznej. To narodowe święto jest doskonałą okazją aby pamiętać o ,,małych ojczyznach" czyli naszych miastach. Mogliśmy oglądać wystawę poświęconą naszemu regionowi.
W dniu 05 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.      Podczas zajęć bibliotecznych dzieci poznały wiersz, w którym to postacie z bajek  pozamieniały się i doprowadziły do wielkiego bałaganu, ale mądre szybko dzieci zrobiły porządek.
Potem rozwiązywały zagadki i na jakiś czas zamieniły się w krasnale. Na końcu zajęć dekorowały czarownicę lub kolorowały postacie  z bajek. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, a efekty ich pracy mogliśmy podziwiać w grupach i  korytarzu przedszkolnym.                                                                 
 
29 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pomarańczowy. Dynia, marchew, pomarańcza i mandarynka to owoce i warzywa, które królowały na naszych stołach. Ten dzień spędziliśmy na konkursach, zagadkach i pląsach. Każda grupa, wraz ze swoją panią, miała za zadanie pięknie ozdobić dynię. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy i powstały piękne dynie - każda inna, każda wyjątkowa. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, radości i zabawy.
 
Dnia 26 października 2021 roku grupa "Motylki" wystąpiła dla kolegów i koleżanek. Przedstawienie miało tytuł "Jesienny bal owoców i warzyw".
Treść przedstawienia zachęcała do zdrowego odżywiania. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Wtorek 16 sierpnia 2022

Ambroży, Emil, Roch, Domarad, Eleuteria, Stefan, Piotra, Saba, Arsacjusz