Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

W naszym przedszkolu gościliśmy ratowników medycznych. Podczas tego spotkania dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.
Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów alarmowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). 
Maluchy obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki zadawały pytania dotyczące m.in. zachowania się podczas skaleczeń oraz chciały wiedzieć, jaką szkołę należy skończyć, by móc wykonywać w przyszłości zawód ratownika medycznego.
Żegnamy cię  przedszkole, szkoła już woła nas! Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz.
Dnia 25 czerwca  2021 roku grupa VI zakończyła swoją przygodę z  przedszkolem. Był to czas beztroskiej zabawy, nauki, poznawania świata oraz zawiązania nowych przyjaźni, które być może przetrwają na długo. Skończył się pierwszy i jakże piękny etap edukacji i już za kilka tygodni założymy plecaki i ruszymy do szkoły. W tym dniu dzieciaki pożegnały się ze swoim przedszkolem uroczystym występem, który rozpoczął się pięknie zatańczonym "Polonezem". W dalszej części  starszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki, których treść  wskazywała na to, że absolwentom żal  rozstać się z przedszkolem. Na koniec swojej edukacji przedszkolnej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i  albumy ze zdjęciami. 
Po  występie na otarcie łez i poprawę humoru czekał na wszystkich słodki poczęstunek i dyskoteka. 
Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy słonecznych, radosnych i pełnych przygód wakacji!
Grupa I odpowiedziała na nominację  i  wzięła udział w akcji „Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami”. Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.
W trakcie tego dnia dzieci poznały „Bajkę o niebieskim smoku”,  pomalowały farbami sylwetę motyla i ozdobiły wyciętymi przez siebie niebieskimi kołami. W tym dniu wszystkie dzieci oraz ich wychowawczynie były ubrane na niebiesko. Wszystkie zajęcia oraz zabawy  związane były z kolorem niebieskim.
 
Certyfikat dla grupy II ,,Motylki" kończący realizowany w tym roku szkolnym projekt edukacyjny Wyzwanie Teodora. Gratulujemy!
W roku szkolnym 2021/21 grupa II realizowała projekt edukacyjny „Wyprawa Teodora”.  Dzieci zdobywały sprawności łącząc zabawę z nauką.  Każdy cel projektu został zrealizowany.
Wrzesień – Sprawność zdrowego osiołka
Październik – Sprawność artystycznej duszy
Grudzień -  Sprawność kuchcikowego mistrza
Styczeń – Sprawność antynudka
Luty – Sprawność kochającego serca
Kwiecień – Przyjaciel przyrody
Maj – Sprawność pomocnej dłoni
Wszystkie zajęcia związane z projektem wzbogaciły naszą wiedzę oraz dostarczyły wiele radości i wrażeń.
 


 
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”
W. Szymborska 
 
24-05-2021

FINAŁ KONKURSU

18 MAJA 2020 ROKU
Wykorzystanie przez dzieci różnych technik plastycznych, sprawiło, że na nowo odkrywamy twórczość tego poety, którego sylwetkę i dzieła poznajemy podczas bieżącego roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych powstałych w ramach wystawy "Twórczość Jana Brzechwy".
Prace można zobaczyć w galerii artykułu lub w holu przedszkola.

Poniedziałek 27 czerwca 2022

Włodzisław, Cyryl, Bożydar