Przedszkole Samorządowe nr 19 w Piotrkowie Trybunalskim

23-10-2022

KOLOROWA JESIEŃ

Jesień to piękna pora roku.
12 października 2022 roku ważnym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta Pani policjant i Pana policjanta  w przedeszkolu.  Przedstawiciele policji rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypomnieli również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Policjant powiedział dlaczego konieczna jest jazda  w fotelikach z zapiętymi pasami. Dzieci miały również okazję poznać umundurowanie i wyposażenie potrzebne w codziennej pracy policjanta. Na koniec spotkania dzieci zostały obdarowane elementami odblaskowymi, które będą mogły nosić przy swoje odzieży. Dzięki takim spotkaniom , dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze będą mogły zwrócić się o pomoc.
 
Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dzieci z grupy „Biedronki”, „Żuczki” i „Ważki” na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Owoców było bardzo dużo. Na stole znalazły się: jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie, pomarańcze, mandarynki, winogrona i maliny. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Każdy dostał miseczkę, nóż i deskę do krojenia. Dokładnie umyliśmy rączki i zabraliśmy  się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka wyszła wspaniale! Wszystkie dzieci zrobione przez siebie sałatkę  zjadły z apetytem.
 
 
27 września w naszym przedszkolu po długiej przerwie zawitał  tetr WidziMisie z Łodzi. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i radością oglądały bajkę kukiełkową pt." Konik Garbusek". Dla maluchów było to ogromne przeżycie, ponieważ taką wersję bajki oglądały po raz pierwszy.
08-10-2022

Gr VI w Mediatece

W krainie kolorów...
27 września 2022 roku sześciolatki udały się na edukacyjną przygodę  do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Skałką”. Na miejscu na dzieci, czekała ciepła herbatka ze słodkim poczęstunkiem. Z pełnymi brzuszkami przedszkolaki rozpoczęły przygodę podróżą „Jurajskim Ekspressem”, który to przewiózł dzieci po najbliższej okolicy. Następnym punktem wycieczki było  zwiedzanie doskonale zachowanego skansenu Wsi Jurajskiej – był to swoisty wehikuł czasu i powrót do dawnej, polskiej wsi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, jak żyło się w dawnych czasach i oglądały dawne przedmioty codziennego użytku. Jednak największą atrakcją dla naszych przedszkolaków stała się lekcja przyrody z żywymi zwierzątkami w tutejszym MINI ZOO. Podziwialiśmy tam piękne pawie, sympatyczne kózki, osiołki, owce, kucyki, lamy, dzikie kaczki, a nawet spotkaliśmy wielbłąda i kangura. Kolejną atrakcją naszej przygody były warsztaty edukacyjne pt. „Jak pszczoły uratowały ziemię?” Przedszkolaki dowiedziały się jak odróżniać pszczołę od osy i jak ważną rolę spełniają pszczoły w naszym życiu.  Było super!!! Nie zabrakło słodkich niespodzianek – waty cukrowej i ciasteczek oraz pysznej zupki pomidorowej. Z uśmiechem na twarzy i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola. Edukacyjna wycieczka była dla przedszkolaków niezapomnianą przygodą i jednocześnie bardzo wartościową rozrywką.
 
 
NAJLEPSZE ŻYCZENIA!!!
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 
20.09. w czwartek kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka.  W tym dniu nie zabrakło okazji do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Na dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji.  Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie.
Niech Wasze marzenia się spełniają !!!
 

Czwartek 08 grudnia 2022

Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola