11 listopada-Odzyskanie Niepodległości. O patriotyzmie, szacunku do wartości najlepiej mówią dzieci. Jak co roku spotkaliśmy się aby odśpiewać hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego", nie zabrakło również wykonań innych utworów o tematyce patriotycznej. To narodowe święto jest doskonałą okazją aby pamiętać o ,,małych ojczyznach" czyli naszych miastach. Mogliśmy oglądać wystawę poświęconą naszemu regionowi.
W dniu 05 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.      Podczas zajęć bibliotecznych dzieci poznały wiersz, w którym to postacie z bajek  pozamieniały się i doprowadziły do wielkiego bałaganu, ale mądre szybko dzieci zrobiły porządek.
Potem rozwiązywały zagadki i na jakiś czas zamieniły się w krasnale. Na końcu zajęć dekorowały czarownicę lub kolorowały postacie  z bajek. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły, a efekty ich pracy mogliśmy podziwiać w grupach i  korytarzu przedszkolnym.

29 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pomarańczowy. Dynia, marchew, pomarańcza i mandarynka to owoce i warzywa, które królowały na naszych stołach. Ten dzień spędziliśmy na konkursach, zagadkach i pląsach. Każda grupa, wraz ze swoją panią, miała za zadanie pięknie ozdobić dynię. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy i powstały piękne dynie - każda inna, każda wyjątkowa. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, radości i zabawy.

Dnia 26 października 2021 roku grupa "Motylki" wystąpiła dla kolegów i koleżanek. Przedstawienie miało tytuł "Jesienny bal owoców i warzyw".
Treść przedstawienia zachęcała do zdrowego odżywiania. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
29 października grupa VI ,,Żabki" wybrała się na wycieczkę krajoznawczą. Zobaczyliśmy jak przyroda zmienia się na zimę. Zajęcia w plenerze sprawiły nam dużo radości.
18-10-2021

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dziękujemy za pamięć i życzenia oraz słodkie upominki.
Dnia 7 października grupa VI ,,Żabki" wybrała się na spacer do Parku im. księcia Jana Poniatowskiego. Obserwowaliśmy jak zmienia się przyroda gdy nadchodzi jesień.

Czwartek 08 grudnia 2022

Maria, Narcyza, Apollo, Boguwola