Wielka atrakcja w naszym przedszkolu! Przyjechali  do nas dzielni strażacy. Po ciekawej prelekcji na temat ciężkiej pracy strażaka, dzieci z grupy IV i V mogły przekonać się jak ciężki jest mundur strażaka i przymierzyć kask  strażacki!  Dowiedzieliśmy się, min. do czego służy koc ratunkowy termiczny, dlaczego wąż gaśniczy zawsze jest starannie zwijany  i co najważniejsze jak zachować się w razie zagrożenia pożarowego
Wrażenia jakie dostarczyli strażacy na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków

28-04-2024

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia  miliony ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Ekologię można przybliżać dziecku na co dzień. Dziecko może pomagać przy segregacji śmieci,  zakręcać wodę podczas mycia zębów, ale przede wszystkim powinno wiedzieć dlaczego to robi. Jeśli zaszczepimy w dzieciach miłość i szacunek do  naszej planety, to nasz maluch nie raz nas zaskoczy np.   przypominając, że na zakupy mamy zabrać ze sobą nasze wielorazowe torby. To proste rzeczy, ale jeśli zacznie je stosować więcej osób, mogą przynieść duże efekty.
Przedszkolaki w naszym przedszkolu  również świętowały ten dzień. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Ziemi  dowiedziały się także jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dzieciaki w praktyczny sposób mogły wykorzystać swoją wiedzę nt. segregacji śmieci, dopasowując odpady do odpowiednich pojemników. Dzieci w każdej grupie wykonały pracę plastyczną związaną z DNIEM ZIEMI.

28-04-2024

"WIOSNO HEJ!"

Kolejne warsztaty muzyczne grupy IV z ciocią Justyną. Tym razem tematem była WIOSNA. Dzieci poznały piosenkę o wiośnie, śpiewały z uwzględnieniem odpowiedniej dynamiki oraz tańczyły w rytm muzyki z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Dzieciaki uwielbiają zajęcia rytmiczne i chętnie w nich uczestniczą.

25-04-2024

KONCERT MUZYCZNY

Dnia 24 kwietnia 2024 roku w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny zatytułowany "W kwietniu nadal gramy". Podczas koncertu dzieci poznały nowe instrumenty muzyczne, jakimi były tuba i baryton. Wysłuchały kilku utworów. Miały także możliwość gry na tych instrumentach. Wszystkim koncert bardzo się podobał. Dzieci wróciły do sal zadowolone.
Grupa „Pszczółek” kolejny raz uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych w MEDIATECE. Tym razem tytuł naszego zajęcia to „Smerfy”. Dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat tej pięknej bajki. Mimo upływu czasu i wielu nowych innych bajek „Smerfy” nadal są oglądane i lubiane przez dzieci. Było dużo ciekawostek, przypomnienie  postaci tej bajki i rozwiązywanie zagadek. Przedszkolaki z uśmiechami na twarzy wyszły z biblioteki i już pytały kiedy jeszcze tu przyjedziemy.

Dzieci z grupy III Agatka i Ignaś  reprezentowali nasze przedszkole na Festiwalu "Wiosna w wierszu i piosence - zagadki o owadach" zorganizowanym w Przedszkolu Samorządowym nr 24. Zadaniem dzieci było wykonanie kilku zadań konkursowych -  wykonanie zadania matematycznego, rozwiązanie krzyżówki,  zagadki obrazkowe oraz dokonać prezentacji stroju wybranego owada i przedstawienie kliku ciekawych informacji o prezentowanym  owadzie. Nasi reprezentanci Agatka i Ignacy przedstawili strój ważki. Ogromnie miło nam poinformować, że Agatka i Ignaś zajęli I miejsce. Wielkie gratulacje!!!!!

Dnia 04.04.2024 roku dzieci z grup III, IV, V i VI wyjechały do MOK - u na przedstawienie pt. "Niesamowita wycieczka". Podczas spektaklu przedszkolaki miały możliwość poznania i przypomnienia sobie niektórych utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wiersze obu autorów od kilku już pokoleń bawią starszych i młodszych czytelników. Są pełne humoru, żartobliwe, a jednak niosące przesłanie. Podczas przedstawienia pojawiły się między innymi utwory: "Spóźniony słowik", w którym Pan Słowik niespiesznym krokiem zmierza na kolację; "Kwoka", którego bohaterka nie była zbyt dobrze wychowana. Pozostałe wiersze to także: "Do biedronki przyszedł żuk" , "Ręce i nogi", "Hipopotam", "Koziołeczek", "Samochwała" czy "Słoń Trąbalski". Dzieciom bardzo podobały się inscenizacje, z zainteresowaniem śledziły poszczególne sceny. Wyjechały z MOK - u zadowolone, bogatsze o kolejne doświadczenia.
Gr 3 brała udział w etnograficznych warsztatach Wielkanocnych które odbyły się na terenie Zamku Królewskiego.
Dzieci oglądały i tworzyły dekoracje inspirowane sztuką ludową. Miały okazję zobaczyć dawną izbę wiejską wraz z jej wyposażeniem oraz poznać życie ówczesnych ludzi.
Nadchodząca wiosna i Święta Wielkanocne niosą nadzieję na lepsze jutro, radość i wiarę w drugiego człowieka, wzajemną życzliwość i zrozumienie. Czas przedświąteczny w naszym przedszkolu to czas radości, kolorów, przygotowywania ozdób, pisanek i poszerzania wiadomości na temat tradycji związanych z tymi świętami. Z tej okazji  w przedszkolu zorganizowany został „Kiermasz ozdób wielkanocnych”. Znalazły się na nim niepowtarzalne, ręcznie wykonane przez dzieci przy pomocy pań pracujących w przedszkolu oraz dzieci i rodziców ozdoby wielkanocne. Ozdoby były piękne, kolorowe, zrobione z różnych materiałów: włóczki, wydmuszek, papieru, krepiny itd. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na organizację z okazji Dnia Dziecka.

Czwartek 02 maja 2024

Zoe, Borys, Zygmunta, Walter, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Witomir, Atanazy, Walenty, Zygmunt, Anatol